Як малювати сосну.

Малюючи пейзаж, треба не тільки правильно створювати композицію, вибудовувати перспективу і враховувати особливості розташування тіней, а й уміти впізнається зображати на папері різні породи дерев. Почати тренуватися у малюванні дерев, можна з сосни, яка є одночасно простим і цікавим об'єктом для недосвідченого художника.
Вам знадобиться
  • Папір, простий олівець, ластик.
Інструкція
1
Почніть зі стовбура, який у сосен, що ростуть у лісі чи на відкритому просторі, прямий і досить тонкий. Намалюйте в середині альбомного листа дуже вузький і довгий прямокутник, звужується догори. У польовий сосни стовбур може роздвоюватися в першій чверті від землі.
2
Зобразіть текстуру кори, яка відрізняється досить грубим рельєфом. Це можна зробити, завдаючи короткі хаотичні штрихи олівцем.
3
Приступайте до малювання гілок, що ростуть у сосни практично перпендикулярно до стовбура. Однак не слід зображувати гілки прямими лініями - це виглядає неприродно. Малюйте ламані, химерно вигнуті лінії і не забувайте розділяти велику гілку на кілька дрібних по мірі її віддалення від стовбура. Пам'ятайте, що сосна, яка виросла в лісі, сильно відрізняється від польової сосни - остання володіє густою кроною, що починається в півтора-двох метрах від землі, а у лісовій сосни більша частина стовбура позбавлена гілок.
4
Розташовуйте гілки не тільки з боків стовбура, але і ззаду і спереду. Гілки, розташовані прямо перед стволом, здаватимуться найкоротшими і одночасно самими густими, а гілки ззаду можна не промальовувати детально, обмежившись штрихуванням олівцем. Також зверніть увагу на те, що гілки сосни стають коротшими і тонше в міру наближення до верхівки дерева.
5
Прорисуйте голки сосни. Впевненими штрихами олівця пройдіться по кінцях гілок, зробіть дерево «пухнастим». Гілки, які знаходяться далеко від глядача, не потрібно промальовувати занадто детально - хвою можна просто позначити штрихуванням. У старого дерева нижні гілки цілком можуть бути сухими і голими або зламаними.
6
Додайте тіні. Намагайтеся розташовувати їх грамотно в одному напрямку, орієнтуючись на уявний джерело світла. За допомогою більш глибокої штрихування з боків стовбура можна показати його циліндричну форму. Тіні від гілок додадуть малюнку виразності.
Корисна порада
Відзначайте індивідуальні особливості дерев: зламана гілка, дупло, пташине гніздо. Такі деталі зроблять ваш малюнок більш реалістичним і цікавим.