Як скласти планограмму. планограмма магазину продукти.

Одним з компонентів успіху торгового бізнесу є раціональне і зручне розміщення товарів на полицях, з урахуванням аналізу їх продаваемости, що дозволяє значно збільшити купівельний попит. Спланувати викладку товару в торговому залі супермаркету або на полицях і стелажах звичайного магазину можна за допомогою планограмам - схематичного зображення оформлення вітрин і викладення товару з урахуванням його популярності.
Інструкція
1
Перед складанням планограмам необхідно набрати статистику популярності того чи іншого товару, а також визначити кількість відвідувачів, що проходять через певний прохід. Це дозволить вам обчислити коефіцієнт важливості торгових місць, який буде врахований при складанні планограмам.
2
Ви можете скористатися для таких розрахунків навіть звичайними електронними таблицями Excel. Для цього візьміть товари однієї категорії, які, як правило, повинні бути розміщені поруч, наприклад, «молочна гастрономія», «бакалія» і т.п. Складіть рейтинг продажів по кожній категорії товару і розбивкою по групах. Наприклад: молоко, сир, вершкове масло, сметана або цукровий пісок, борошно, макарони.
3
Визначте для кожної групи товару її частку в товарообігу, приймаючи всю категорію за 100%. Наприклад, загальна кількість молока становить 40%, сиру - 20%, вершкове масло - 10%, сметана - 20%, кисломолочні продукти - 20%.
4
З урахуванням цього розподіліть дані продукти відповідно до частки в товарообігу. Якщо у вас для молочної гастрономії виділено 10 стелажів, то для молока треба виділити 4 стелажа, для сирних продуктів - 2, для вершкового масла - 1, для сметани - 2 і для кисломолочних продуктів - 2. Для продуктів кожної групи таким же чином розрахуйте частку викладки для кожного бренду, який продається у вашому магазині.
5
За своєю суттю планограмма є візуальним відображенням діючих стандартів мерчендайзингу - системи передпродажної підготовки товарів: розміщення стелажів і товарів на них, оформлення вітрин та надання інформації про товари. Планограмма дозволяє менеджменту торгового підприємства управляти простором, де здійснюється продаж товару. З її допомогою ви зможете правильно планувати обсяги товарів відповідно до продажами.
Корисна порада
Автоматизувати процес складання планограмам допоможе вам один із спеціальних програмних продуктів, які розроблені для цієї мети. Вони дозволять вам спроектувати оптимальне розміщення стелажів і викладку товарів з урахуванням площі вашого торгового залу, планування і передбачуваного асортименту.