Як робити пап'є маше. каркаси картонні для пап'є виробів.

" папье- маше" перекладається з французької як "жування папір". За допомогою цієї техніки можна створювати як незамкнуті форми, наприклад посуд, так і повноцінні скульптури.
Вам знадобиться
  • 1. Газети або папір;
  • 2. Клейстер або клей;
  • 3. Основа під форму;
  • 4. Рослинне масло;
  • 5. Дріт;
  • 6. Повітряні кульки;
  • 7. Основи під маски;
  • 8. Фарби та лак.
Інструкція
1
Для початку можна спробувати створити незамкнену фігуру, наприклад, тарілочку. Для цього нам потрібно приготувати клейстер на основі борошна чи крохмалю. Для цього необхідно змішати крохмаль або борошно з невеликою кількістю холодної води так, щоб зникли грудочки. Потім додати трохи окропу і поставити на вогонь. Нагрівати масу потрібно доти, поки суміш не стане повністю прозорою. Також для цих цілей можна використовувати звичайний клей ПВА.
2
Далі необхідно нарвати достатня кількість паперу або газети. Це простіше зробити, якщо спочатку розірвати папір на смужки довжиною десять сантиметрів, а вже потім порвати їх на маленькі шматочки розміром 2 на 2 сантиметри. Якщо ви не плануєте надалі фарбувати виріб фарбами, то краще взяти білий папір.
3
Потім беремо основу. Як правило, для цієї мети відмінно підходить блюдце, тарілка або піала. Злегка обмазуємо дно посуду рослинним маслом (щоб потім готове пап'є-маше було легше зняти), а потім починаємо клеїти на нього папір.
4
Після нанесення першого шару, даємо виробу трохи підсохнути і наносимо наступний шар. У такій послідовності необхідно зробити 5-6 шарів. Після цього акуратно підрізаємо край паперу врівень з бортиком тарілки, щоб ваше пап'є-маше мало рівні краї.
5
Ставимо тарілку в сухе тепле місце приблизно на добу. За цей час папір повинна повністю просохнути. Обережно відокремлюємо паперову тарілочку від керамічної і приступаємо до її розпису.
6
Для розмальовки пап'є-маше найкраще підходять акварельні та акрилові фарби. Для початку потрібно зробити виробу рівномірний фон, дати йому висохнути, а потім можна наносити візерунки. Наприкінці посуд можна покрити лаком.
7
Також з пап'є-маше можна зробити гарні прикраси у вигляді кулі. Для цього вам знадобитися повітряну кульку. Надійти його до необхідного розміру, змастіть маслом і починайте наносити шари паперу по описаній вище технології. Після висихання обережно проколіть повітряну кульку, дістаньте його, а куля з пап'є-маше красиво отдекоріруйте.
8
За допомогою пап'є-маше можна робити гарні маски. Для цього вам знадобитися основа. Її можна зробити з хокейної маски, пластиліну чи глини. Якщо ви хочете зробити маску свого обличчя, то необхідно змастити його вазеліном, приготувати овальну корж з глини і акуратно накласти на обличчя, виконавши отвори для очей. Через пів години маска трохи застигне. Акуратно зніміть її і залиште сохнути протягом доби. Після чого глиняну основу можна обклеювати папером.
9
Також за допомогою цієї техніки можна робити оригінальні скульптури. Для цього вам необхідно змайструвати каркас із дроту, а потім наносити на нього шари паперу. Таким чином, з пап'є-маше можна зробити безліч оригінальних виробів і прикрас для свого будинку.
Зверніть увагу
Пап'є-маше по-французьки означає "жувати папір". Вся премудрість техніки пап'є-маше полягає в обклеюванні який-небудь форми шматочками м'якого паперу в декілька шарів. Само по собі це нескладно, але вимагає терпіння і акуратності. А в результаті можна створити такі чудові твори, що ви не пошкодуєте витраченого часу. Як робити іграшки з пап'є-маше.
Корисна порада
В цьому майстер класі, я розповім як зробити масу пап'є-маше. Вона буде використовуватися нами, для виготовлення масок, ялинкових прикрас та різних виробів. Ця маса дешева і проста по складу, але за фактурою грубувата, після висихання міцна і відносно легка по вазі). Робити масу пап'є маше ми будемо з туалетного паперу середньої якості, так само можна використовувати для приготування маси осередки з під яєць.