Як зробити японські штори.

Багато східні традиції і атрибути популярні в нашій країні. Наприклад зараз багато зупиняють свій вибір на японських шторах. Виглядає таке оформлення вікна вельми незвично і стильно, та й підібрати такі штори можна до будь-якого інтер'єру.
Вам знадобиться
  • карниз для японських штор, тканина.
Інструкція
1
Для початку виберіть тканину. На батьківщині такі штори традиційно виготовляють з натуральних матеріалів - шовку, льону, бавовни. Використовується і бамбук. Однак з тканинами можна і потрібно експериментувати і фантазувати. Сучасний дизайн допускає як легкі і тонкі матеріали, так і вельми щільні. Причому останні навіть краще - вони краще тримають форму. Колір краще вибирайте спокійний - блакитний, зелений, білий, рожевий, пісочний. Японці віддають перевагу пастельним тонам. Втім, якщо хочете оживити вашу кімнату, то сміливо оформляйте вікно шторами червоного або яскраво-оранжевого кольору! Однотонні штори гарні, але можете вибрати і з малюнком. Це можуть бути ієрогліфи, зображення птахів, дерев, квітів. Цілком допустимо зробити панелі різних кольорів. При накладенні один на одного вони створять цікавий ефект.
2
Як правило, для японських штор використовується спеціальний карниз, з шириною панелей 60 см. Якщо ви плануєте використовувати інші види кріплення, то можна зробити панелі іншої ширини. При визначенні кількості матеріалу врахуйте - панелі повинні йти встик, або трохи перекривати один одного. Наприклад, при оформленні вікна, шириною в 3 метри можна зробити 5 панелей шириною 60 см встик. Якщо ж ви хочете зробити внахлест, то буде потрібно ще одна панель. Довжина штори - відстань від карниза до підлоги. Не забудьте додати ще 10 см - припуски на шви зверху і знизу. Цю цифру помножте на число полотен. Припуски на бокові шви по 5 см теж враховуйте. Разом ширина тканини повинна скласти 65-70 см.Для низу штор зробіть або придбайте планки-обважнювачі довжиною 60 см за кількістю панелей.
3
Після розкрою обробіть спершу бічні зрізи і низ штор. Внизу зробіть кулиску. Вона повинна бути трохи довше планки утяжелителя. Краю припуску НЕ застрочують. Відпрасуйте штори, вставте в нижню частину планку-утяжелітель.Теперь займіться верхньою частиною. До довжині штори додайте 1-2 см - припуск під стрічку велкро. Ось і все - можете вішати штори на карниз. Сам карниз ви можете купити в магазині. Карнизи зазвичай бувають двох видів - дозволяють зрушити всі панелі одночасно або ж по одній. Обважнювачі теж часто входять у комплект. Механізм зрушування панелей працює за принципом вертикальних жалюзі - просто потягніть за шнурок. Можете вибрати більш зручну модель карниза, механізм якої працює на електроприводі.
Останнім часом великою популярністю користуються східні традиції і пов'язані з ними етнічні атрибути. Наприклад, багато зупиняють свій вибір на дизайні штор в японському стилі. Виглядає таке оформлення вікон дуже стильно і екзотично. Крім того, лаконічні й витончені японські штори впишуться в будь-який інтер'єр. Виготовити їх самостійно під силу навіть новачкам, тільки познайомилися зі швейною машинкою. Головне - вибрати підходящий матеріал, правильно обробити його і підібрати якісну фурнітуру.

Відмінні особливості японських штор

Японські штори - досить екзотичний вид портьєр, їх також називають екранними або панельними. Дійсно, вони зовні нагадують величезний екран, що привертає до себе увагу. Саме тому дизайн таких штор повинен відрізнятися стильністю і оригінальністю. Як і римські штори, японські панелі відносяться до різновиду плоских штор.
Великою перевагою японських штор є простота їх заміни. Можна міняти тканини кожен сезон. Взимку вони можуть бути затишні і щільні, а влітку - легкі і прозорі.
Японські штори являють собою механізм, що складається з карниза, а також рівних полотен тканини, які рухають, як двері шафи-купе. Ці штори управляються таким же самим чином, як і жалюзі - за допомогою шнура або ж автоматичного механізму. Стандартний розмір ширини японської панелі становить 60 см. Спеціальний карниз для екранних штор має таку ж ширину. Японські панелі не мають оборок, затискачів, аксесуарів і різних подхватов. Це пов'язано з тим, що екранні штори мають прямий вид і чіткі лінії, що відрізняє ці вироби від більшості інших видів штор.

Де можна повісити японські штори

Японські штори дуже універсальні. Їх можна повісити на кухні або в будь-якій кімнаті. Вони підходять до будь-якого інтер'єру, від класичного до сучасного. Можна оформити інтер'єр для спальні в східному або мінімалістичному стилі, а японські штори його виразно підкреслений. Найкраще ці вироби виглядають на широких вікнах. Використовувати такі штори можна не тільки для декорування віконного отвору, але і для розділення кімнати на зони роботи і відпочинку. Крім того, можливе їх застосування в якості декоративної міжкімнатної перегородки. Ви можете розділити різні приміщення - наприклад, їдальню та кухню, передпокій і вітальню.

Підбір матеріалу і карниза для японських штор

Для початку слід визначитися з вибором тканини і малюнком. Тканина для панельних штор вибирають прозору і легку або натуральну щільну. Традиційно для виготовлення японських панелей використовуються льон, бавовна, шовк, а також плетений джут або бамбук.Цветовая гамма повинна бути спокійною, природничих і м'яких пастельних відтінків: бежевого, блакитного, ніжно-зеленого, коричневого. Такі кольори нейтральні і не несуть навантаження. Можна віддати перевагу тканини з японськими традиційними зображеннями - гілками верби, квітучою сакурою, іншими квітами в японському стилі. Можливе використання й інших східних мотивів. Також доречні зображення ієрогліфів, які можуть бути намальовані фарбою для тканини, віддруковані на верстаті або нашиті за допомогою тасьми/шнура. Малюнок на тканині повинен бути лаконічним, не надто об'ємним і не широким. Ширина японських штор досить обмежена, тому важливо, щоб малюнок на них вмістився. У продажу можна знайти спеціальні карнизи для японських штор. Ці пристрої зазвичай бувають 2 видів - дозволяють зрушувати панелі по одній або одночасно. Також в комплект часто входять обважнювачі. Для зрушування тканинних панелей потрібно просто потягнути за мотузковий шнур. Ви можете вибрати й іншу модель карниза, конструкція якої працює на електроприводі.

Технологія пошиття японських штор своїми руками

Спочатку викроюються смужки з тканини шириною 60 сантиметрів з урахуванням припусків на обробку швів і усадку тканини. Припуск з боків виконується в першу чергу, оскільки полотно знизу потрібно обробити куліской. Краще зробити все полотна відразу, це значно економить час. Припуск під липучку потрібно зробити в 1-2 сантиметри.
Шити панельні штори потрібно за всіма правилами, оскільки полотна повинні вийти однаковими і ідеально рівними.
Перед пришиванням липучки її слід проутюжить. Це потрібно для усадки. Прикладіть липучку лицьовою стороною на верхній зріз полотна, закріпіть її шпильками, а потім прострочіть. Після цього загніть її навиворіт і знову прошийте. Потім штори пропрасовуються. Далі, потрібно зробити осноровка верхнього краю. Довжина штори при осноровка розраховується таким чином: до довжини готової штори потрібно додати припуск для спеціальної стрічки велкро 1-2 сантиметри. На завершення роботи просмикніть утяжелитель в кулиску. От і все, можна розвішувати штори. Карнизи для японських панелей кріпляться або до стелі, або до стіни. Все залежить від створюваного інтер'єру і призначення штори (оформлення вікна або перегородка).