Як розшити кабель.

Кабелі для з'єднання комп'ютерів з світче і роутерами нерідко доводиться виготовляти самостійно. Пайка при цьому не застосовується. Кабель розшиває, провідники встановлюють в соединитель, після чого їх обжимают.
Вам знадобиться
  • - кабель КССПВ або UTP необхідної довжини;
  • - кусачки;
  • - два з'єднувача типу RJ-45;
  • - спеціальний інструмент для обтиску з'єднувачів.
Інструкція
1
Придбайте спеціальний інструмент для обтиску з'єднувачів типу RJ-45. Він може носити назву «обжимка», «обжімалка», «прес-кліщі», crimper, і т.п. При покупці переконайтеся, що він призначений саме для таких роз'ємів. Без нього здійснити цю операцію ви не зможете. Звичайні пассатижи і інші підручні засоби для її здійснення не підійдуть.
2
Візьміть в руки кінець кабелю. Акуратно видаліть з нього оболонку. З самих проводів ізоляцію, не знімайте, оскільки спеціальні мініатюрні ножі, які при обтискача здійснять цю операцію автоматично, розташовані всередині соединителя.
3
Поверніть роз'єм важелем для витягування вниз, позолоченим контактами від себе. Перший висновок буде ліворуч.
4
Якщо вам необхідний кабель для з'єднання комп'ютера з світче, хабом або роутером, з'єднувачі на обох кінцях шнура розшийте однаковим чином: 1 - оранжево-білий; 2 - оранжевий; 3 - зелено-білий; 4 - синій; 5 - синьо-білий; 6 - зелений; 7 - коричнево-білий; 8 - коричневий.
5
У випадку, якщо необхідно з'єднати між собою або два комп'ютера, або два будь мережевих пристрої (роутера, світча, хаба), зберіть кабель типу «кросовер». Щоб його виготовити, один з з'єднувачів підключіть тим же способом, що і в попередньому випадку. Другий же роз'єм приєднаєте так: 1 - зелено-білий; 2 - зелений, 3 - оранжево-білий; 4 - синій; 5 - синьо-білий; 6 - оранжевий; 7 - коричнево-білий; 8 - коричневий.
6
Вставте роз'єм в інструмент для обтиску. Ребриста сторона соединителя поруч з позолоченими контактами при цьому повинна торкатися поверхні робочої частини інструменту, що має таку ж форму. Акуратно стисніть інструмент до клацання. Не застосовуйте до нього при цьому зайвих зусиль. Потім візьміть омметр (або будь багатофункціональний вимірювальний прилад, що працює в режимі омметра) і до кожного з його щупів приєднаєте по шпильці. Продзвоните кабель, після чого приступите до його використання.