Як почати в'язати гумку.

Візерунок гумкою часто використовується в самих різних в'язаних виробах. Гумки можуть бути поздовжні і поперечні, більш-менш рельєфні, їх можна в'язати як спицями, так і гачком.
Інструкція
1
Поперечну гумку спицями в'яжуть, наприклад, для оформлення низу светри або верху носка, а також такий вузький прийнято виконувати різного виду коміри, манжети і вирізи. Наберіть відразу на дві спиці необхідну кількість петель. Їх має бути приблизно на 8-10 відсотків менше, ніж петель основного полотна, щоб досить стягувати виріб по краю.
2
Витягніть одну спицю і в'яжіть далі, чергуючи однакову кількість лицьових і виворітних петель. При цьому чим менше ця кількість (наприклад, 1 х 1), тим тонше, витонченіше і еластичнішою вийде ваша гумка. Кожен наступний ряд в'яжіть по малюнку. В останньому ряду додайте рівномірно стільки петель, скільки потрібно для основного полотна.
3
Щоб зв'язати більш оригінальну англійську гумку, наберіть потрібну кількість петель і в'яжіть далі за схемою: 1 ряд: 1 лицьова, 1 ізнаночная.2 ряд: 1 лицьова, 1 накид, виворітну петлю зніміть, що не провязивая.Далее повторіть з першого ряду. Не забувайте про кромочні петлі.
4
Для поздовжньої гумки наберіть петлі і в'яжіть за схемою: 1 ряд: лицьові петлі.2 ряд: виворітні петлі.3 і 4 ряди: лицьові петлі.5 ряд: виворітні петлі.6 ряд: лицьові петлі.Начіная з сьомого ряду, повторюйте дану схему.
5
Крючком гумку в'яжуть, використовуючи в малюнку рельєфні (або опуклі) стовпчики з накидом. Вони можуть бути лицьовими і виворітними, і при їх чергуванні виходить в'язка "гумка". Для цього гачком зв'яжіть спочатку ряд простих стовпчиків з накидом. Перед початком роботи зробіть три повітряні петлі підйому. Далі в'яжіть стовпчик з накидом, але захоплюйте при цьому не петлю стовпчика попереднього ряду, як у звичайній в'язанні, а зробіть накид, введіть гачок у напрямку від себе між стовпчиками попереднього ряду, виведіть гачок у наступному "отворі", захопіть робочу нитку і пров'яжіть звичайний стовпчик з накидом. Рельєфні виворітні стовпчики в'яжіть також, але вводите гачок не від себе, а до себе.