Як ловити взимку окуня.

Окунь - одна з найпоширеніших риб в нашій країні. Водиться повсюдно: в річках, озерах, ставках зі свіжою водою. Особливо цікаво ловити цю рибу в зимовий період.
Інструкція
1
Чим сильніше починає розростатися льодовий покрив на водоймах, тим далі окунь йде від берега. Хороший клювання починається, як правило, через тиждень після того, як лід повністю встановився і триває до кінця грудня. У зимовий час окунь жадібно бере приманку. Ловлять смугастого на блешню і мормишку. Болісно підійдуть 3-4 см довжиною, непогано, якщо вони будуть кольоровими. У сонячний день хороші блешні з міді та латуні, в похмуру виготовлені з білого металу. В якості насадки на мормишку застосовують мотиля, шматочки свинячого м'яса, дрібні шматочки риби, риб'ячі тельбухи, гнойових черв'яків і опаришів.
2
Як правило, любителі окуня використовують три основних види вудок: поплавочная, мормишечная зі сторожком і снасті для стрімкого блеснения. Рідко застосовують і поплавкову снасть. Волосінь повинна бути товщиною від 0,08 до 0,15 мм. Помічено, що чим тонше волосінь, тим краще йде клювання. Для зимової риболовлі 10-15 метрів волосіні на котушці буде цілком достатньо.
3
За перволедью досвідчені рибалки радять ловити окуня наступним чином: просвердлити лунку, опустити мормишку таким чином, щоб вона ніби висіла в товщі води. Якщо вам пощастило і ви вибрали правильне місце для риболовлі, то клювання не змусить себе чекати.
4
До середини зими окуня ловити складніше, оскільки доводиться розшукувати його по всій водоймі. Зграї риб перестають мігрувати, дробляться на невеликі зграйки, числом близько 5-7 рибин в кожній. Тут рибалці придасться заздалегідь проведена розвідка рибних місць.
5
В січні-лютому риболовля ускладнюється глибоким снігом на водоймі, тому чим точніше ви будете знати окуневі місця, тим вам буде простіше. В цей період вода під кригою сильно охолоджується, і окунь йде в глибокі ями, де температура тримається близько чотирьох градусів тепла. Риба в цей період малоактивна, вона погано реагує навіть на самі "смачні" приманки.