Як зняти горизонтальні жалюзі.

Класичні горизонтальні жалюзі зручні, довговічні і прості у догляді. Щоб очистити ламелі, зазвичай буває достатньо протерти їх спеціальною щіткою, не знімаючи з кронштейнів. Однак може з'явитися необхідність зняти жалюзі для генеральної чистки, або ж повністю звільнити віконний отвір при ремонті або переїзді. Щоб зробити це правильно, важливо з'ясувати спосіб фіксації регулюючої системи до поверхні стіни або рами.
Вам знадобиться
  • - інструкція з монтажу та демонтажу горизонтальних жалюзі;
  • - шестигранний ключ (за потребою);
  • - консультація фахівця.
Інструкція
1
Спробуйте відкріпити карнизи горизонтальних жалюзі з фіксуючих кронштейнів, якщо вам знадобилося зняти ламелі для миття. Якщо місця кріплень жалюзі замасковані зверху декоративною кришкою, спочатку заберіть її. Потім приступайте до демонтажу регулюючої системи. Будьте гранично обережні, щоб не погнути гнучку пластмасу.
2
Підніміть ламелі догори і (постійно утримуючи їх у цьому положенні) відшукайте розташовані на верхній кромці виступи фіксаторів (зазвичай їх буває пара, рідко - більше). Їх необхідно одночасно смикнути спочатку до себе, потім в праву сторону. Потім обережно потягніть підняті горизонтальні жалюзі до себе, і відразу опустіть вниз. Після цих маніпуляцій сучасна регулююча система повинна без проблем відчепитися з кронштейнів.
3
Якщо вам не вдалося легко демонтувати кріпильний механізм жалюзі, спробуйте зняти їх разом з кронштейнами з рами (стіни). Подивіться, як саме зафіксовані ваші горизонтальні жалюзі над віконним отвором. Ви можете виявити стандартні кріпильні елементи у вигляді металевих куточків. Як правило, вони кріпляться до поверхні за допомогою шестигранних саморізів. Отвинтите болти відповідним ключем (спочатку знизу вікна, потім зверху) і прибирайте жалюзі.
4
Вивчіть механізм роботи спеціальних знімних струбцінообразних кронштейнів (затискачів) - саме вони зазвичай встановлюються на пластиковий профіль, стулки мансардних вікон і в деяких інших випадках. Такі фіксатори повинні бути закріплені притискним ключем, який при монтажі карниза майстер повертав за годинниковою стрілкою. Ваше завдання - знайти ключ на кожному затиску, обережно повернути його проти годинникової стрілки і зняти жалюзі.
Зверніть увагу
Якщо зняти горизонтальні жалюзі самостійно у вас не вийшло, запросіть фахівця - краще витратитися на професійний демонтаж, ніж розкурочити фіксуючий механізм і погнути гнучкі ламелі.
Корисна порада
Зберігайте інструкцію з встановлення жалюзі і уважно стежте за монтажем. Тоді зняти їх уже не складе проблем - просто дійте в зворотному порядку.