Як годувати акваріумних риб.

Існує безліч видів акваріумних риб, а значить і видів корму, і методів годівлі теж придумано чимало. Фахівці радять дотримуватися кількох важливих моментів, щоб рибки почувалися комфортно, добре росли і давали багате потомство.
Інструкція
1
Дотримуйтесь прості правила при годуванні акваріумних риб: - годуєте риб 1-2 рази на день в один і той же час доби; - здійснюйте годування в одному місці. Якщо в акваріумі багато риб, сильні риби не дають підпливти слабким - місць для годування повинно бути декілька; - раз на тиждень влаштовуйте рибам «розвантажувальний день», позбавляючи їх прожитку; - використовуйте автоматичну годівницю, якщо їдете на довгий час і не зможете годувати риб . Однак врахуйте, що рибки цілком проживуть без їжі протягом декількох днів, тому в разі недовгої відсутності краще не передоручати іншим людям турботу про ваших улюбленицях; - різноманітьте меню, не використовуйте тільки сухі корми. Обов'язково додавайте в раціон живий корм і рослинні елементи (вітаміни, ошпарений салат); - годуєте риб в міру, тому що перегодовування є найпоширенішою причиною безпліддя, ожиріння і передчасної загибелі акваріумних риб. Використовуйте правило: потрібно давати стільки корму, скільки риба може з'їсти протягом 5 хвилин.
2
Помістіть на поверхню води пластикове кільце і покладіть всередину щіпку сухого корму. Врахуйте, що деяким видам пластівців потрібен час, щоб набрати воду. Тому, щоб корми не розбух в шлунках у риб, помістіть його в воду за 5-10 хвилин до годування.
3
Промийте в проточній холодній воді живий корм для риб. Використовуйте пінцет, щоб опустити у воду мотиля, трубочника, циклопів та інших рачків. Для спрощення процесу годування помістіть корм в пластмасову форму з отворами, тоді живі екземпляри самі просочаться в акваріум.
4
Покладіть в годівницю заморожений корм відразу ж після відтавання.
5
Погодуйте грунтових риб, коли інші перестали накидатися на корм.
6
Видаліть з акваріума надлишки корму: сухий корм зберіть з поверхні, а залишки живого виловіть сачком. Не допускайте часте осідання нез'їденого корму на дно, так як це може викликати появу мулу, помутніння води і зайве розмноження водоростей.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4slTjKu23B0