Як зробити повсть.

В наш час, коли більшість предметів виробляються промисловим способом, особливо цінуються речі ручної роботи. Повсть дуже багатогранний матеріал - з нього можна валяти шарфи й сумочки, іграшки і брошки, намиста, сережки, тапочки, килимки, а не тільки всім відомі валянки. Але, щоб ви не придумали змайструвати, насамперед потрібно навчитися валяти саму повстяну масу.
Вам знадобиться
  • непряденой шерсть
  • Пакувальна плівка
  • Пральний порошок, рідке мило
  • Тепла вода
  • Рушник
Інструкція
1
Якщо ви хочете зваляти плоский шматок повсті, підготуйте плівку для упаковки, ту, яка з «бульбашками», і розстеліть її на плоскій поверхні рівною стороною вниз. Плівка за розміром мусить в два рази перевищувати ширину запланованого вами зразка.
2
Розберіть шерсть на тонкі прямі пасма. Для цього беріть клаптик вовни в одну руку і починайте іншою рукою витягати рівні окремі пасма. Укладайте пасма рівним шаром, паралельно один одному, доти поки ви не покриєте половину вашої плівки. Насипте прального порошку або сбризнете рідким милом.
3
Викладіть другий шар вовни перпендикулярно попередньому. Знову присипте порошком або сбризнете милом. Наступний шар викладайте знову перпендикулярно щойно покладеному. Створіть від 4-5 шарів, щоразу змінюючи напрямок подальшого шару.
4
Намочіть шерсть, окропивши її теплою водою. Води не повинно бути багато, але у вас нічого не вийде і з маленькою кількістю. Орієнтуйтеся на краплі, на поверхні вовни, вони повинні покрити приблизно 1/3 зразка.
5
Акуратно накрийте покладену шерсть плівкою, розгладьте з невеликим зусиллям. Нам потрібно, щоб вода просочила весь зразок. Підніміть плівку.
6
Нанесіть на руки трохи рідкого мила і почніть долонями прихлопувати і притискати шерсть, акуратно, без зайвих зусиль, але з натиском.
7
Коли мило зсередини повстяної маси спіниться і покриє весь зразок, накрийте роботу плівкою і переверніть на іншу сторону. Підніміть плівку і повторіть все з іншого боку. Продовжуйте перевертати і терти шерсть долоньками. Якщо води занадто багато, видаліть зайву, промокнув зразок рушником.
8
Приблизно через півгодини - годину після початку валяння, коли ви відчуєте, що шерсть вже не відділяється від основної маси, накрийте повсть плівкою і покатайте як качалку спочатку раз п'ятдесят в одному напрямку, а потім, розгорнувши плівку і переклавши повсть, стільки ж разів - в іншому.
9
Промийте повсть прохолодною водою, накрийте рушником, покладіть на підлогу і походіть по ньому, щоб віджати зайву воду. Висушіть на будь-якій плоскій поверхні.
Корисна порада
Ви можете одразу зваляти барвисте войлочное панно з цікавою фактурою, якщо додасте в останній шар вовни, при укладанні, різні волокна і шматочки тканин, такі як мохер, шовк, льон, люрекс.