Як чистити акваріумні фільтри.

Акваріумний фільтр представляє з себе насос, прокачує воду через спеціальний матеріал, на якому затримуються залишки корму, продукти життєдіяльності мешканців акваріума і інші забруднюючі речовини. Періодично сам фільтр необхідно чистити від накопичилася бруду.
Інструкція
1
Вимкніть фільтр і витягніть його з акваріума. Спочатку промийте його в теплій воді губкою. Розберіть фільтруючий пристрій. Вийміть ротор, зчистіть слиз і бруд, зубною щіткою почистіть сопло фільтра.
2
Фільтри поділяються за типами фільтрації: механічний, хімічний або біологічний. Якщо фільтруючий матеріал являє собою губку або синтетичні нитки і використовується для механічного уловлювання твердих частинок, промивайте його під теплою водою як мінімум раз на тиждень.
3
Регулярно оновлюйте матеріали для хімічної фільтрації, такі як торф або вугілля. Вапняковий щебінь промивайте водою, щоб очистити його від нагромадилося мулу, як тільки помітите уповільнення течії води через фільтр.
4
Заміняти матеріали для біологічної фільтрації якомога рідше. За одну очистку поміняйте тільки третю частину фільтруючого матеріалу, щоб максимально зберегти корисні бактерії. Такі фільтри обережно промивайте в відрі з теплою акваріумний водою, так як домішки у водопровідній воді вбивають всі бактерії. А фільтруючий шар донного фільтра по можливості краще не очищати взагалі. Якщо біологічний фільтр засмічується занадто часто, то видаляйте тверді частинки за допомогою додаткового механічного фільтра у вигляді губки або шовкової пряжі. У великому акваріумі слід встановити декілька біологічних фільтрів і промивати їх по черзі.
5
Особливу увагу приділяйте багатосекційні фільтру, який здійснює одночасно біологічну, механічну і хімічну очистку води. Наприклад, губку, що затримує тверді частинки, промивайте щотижня. Мішечок з торфом, який окисляє воду, необхідно міняти кожні 2-3 тижні. А гравій, що діє як біологічний фільтр, промивайте не частіше ніж раз на 2 місяці.