Як виростити брюссельську капусту. Як садити кольрабі.

Брюссельська капуста вважається одним із самих невибагливих рослин. Вона може рости на бідних грунтах і не вимагає постійного догляду. Притому вона дуже корисна. У цій капусті міститься в два рази більше вітаміну С, ніж у звичайній, є в ній і калій, і кальцій. Капуста ідеально підходить для людей, які стежать за своєю вагою. Але щоб отримати відмінний урожай диво-овоча, доведеться докласти трохи зусиль. А кілька порад по догляду за нею допоможуть звести ці зусилля до мінімуму.
Інструкція
1
Брюссельську капусту вирощують розсадним способом. Від сходів до появи кочанчиков проходить близько 150 днів. Висівати розсаду краще на початку квітня. Можна сіяти розсаду і в квартирі, за умови гарної освітленості і досить прохолодною денній температурі, а можна і на теплій лоджії або в обігрівається теплиці.
2
Семена висівайте на глибину 1 см, приблизно в чотирьох сантиметрах один від одного. Коли у рослини з'явиться один листок, його пора распикировать в окремий стаканчик. У 50-денному віці капусту можна висадити у відкритий грунт. Так як капусті потрібно багато місця, то садити необхідно досить далеко, приблизно в 50 см від іншої рослини.
3
Догляд за капустою полягає в регулярному поливі, щотижневих підгодівлі і окучивании. Підгодівлі з настою коров'яку і мінеральних добрив слід чергувати. З добрив можна використовувати азофоску - на 10 літрів води візьміть 3 ст. ложки. Непогано для капусти підходять добрива, що містять азот і калій. Через те, що у капусти високий стебло, протягом усього вегетаційного періоду необхідно постійно її підгортати і рихлити.
4
Як тільки нижні качанчики досягнуть розміру горошини, обірвемо верхівку рослини. Це дозволить швидше наливатися качанів. Можна залишити рослину до повного визрівання до пізньої осені, так як ця капуста витримує заморозки до -8 градусів. Як тільки кочанчики стають щільними, їх обривають. Необхідно зрізати качани близько самого стебла, інакше вони можуть розсипатися.
5
Качанчики краще не зберігати в свіжому вигляді, зазвичай їх заморожують. В такому вигляді вони прекрасно зберігають свої корисні властивості і смакові якості. Вживати капусту можна і в відварному, і обжаренном вигляді, і як гарнір або супу. При приготуванні страв з брюссельської капусти важливо не переварити її - зайва обробка зруйнує всі корисні властивості овоча.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mal2ax9NXBQ
Зверніть увагу
У зв'язку з тим, що брюссельській капусті потрібно близько 150 днів до готовності перших кочанчиков (з моменту появи сходів), то без розсади, як правило, не обійтися. Найкращим часом для посіву на розсаду вважаються перші числа квітня. Розсаду можна вирощувати на заскленому балконі, в кімнатних умовах, на лоджії або в обігрівається теплиці.
Корисна порада
Культура витримує заморозки до -8 ...- 10 ° С, тобто більш холодостійка, ніж білокачанна капуста. Оптимальна для неї температура 15-18 ° С, при 25 і вище в затіненні затримується формування рослини і знижується якість врожаю. Брюссельську капусту сіють 10-15 квітня на добре освітленому, обігрівається сонцем місці під плівку, а розсаду висаджують з 1-10 червня на грядку, на якій вирощували помідори, огірки або бобові культури.