Як виготовити гончарний круг. Як зробити гончарний круг своїми руками.

Один з перших гончарних кіл з'явився в стародавньому Вавилоні, і його робочий майданчик приводилася в рух лівою рукою. З плином часу гончарних справ майстри модернізували цей верстат, зробивши його привід ножним, звільнивши обидві руки для роботи з глиною.
Вам знадобиться
  • пиломатеріал з порід деревини різної твердості, теслярський інструмент, підшипники кочення, металеві скоби і вісь.
Інструкція
1
Спочатку зміцните звичайну лавку додатковими горизонтальними перекладинами, одна з яких послужить підставкою під ліву ногу. Якщо лави немає - виготовте її з урахуванням підвищеної міцності від розхитування і застосування згаданої підставки. Далі можна приступати до виготовлення самої конструкції верстата.
2
Для виготовлення маховика або нижнього кола зберіть полотно з шпунтових (з пазами і виступами під них) дощок. Скріпіть їх з боків дерев'яними брусками і клинами. За допомогою цвяха, олівця і картонній планки накресліть коло, як показано на малюнку.
3
Сколотите дошки тимчасовими фанерними кріпленнями. Електролобзиком або ножівкою по дереву з вузьким полотном випиляєте коло. Прибийте його до другого полотну. По верхньому колі, який буде і шаблоном, і спрямовуючої, відпиляйте зайві частини дощок. Також можна зробити ще 1-2 шари. Просвердлите центральний отвір на місці від цвяха. Ще один шар потрібен з фанери, для запобігання попадання вологи між дощок.
4
Раніше вісь робили дерев'яну. Для більшого терміну служби верстата відріжте сталевий пруток діаметром як внутрішній діаметр у підшипників кочення і потрібної довжини, з урахуванням товщини верхнього і нижнього кіл, кріплення і висоти лавки. Наріжте з обох кінців різьблення під кріпильні гайки. У верхньому колі слід зробити поглиблення під шайбу і гайку.
5
Перед складанням верстата просочіть 2-3 рази гарячою оліфою, даючи висохнути кожному шару, всі дерев'яні деталі конструкції. Нижній підшипник впрессуйте в поглиблення в центральній перекладині під лавкою, верхній - в саму крамницю. Після цього можна приступати до складання вузлів гончарного круга. На вісь під верхнім колом надіньте лист гуми, попередньо проробивши в ньому отвір трохи меншу, ніж діаметр осі, а лаву під ним промажьте клеєм. Цей лист буде захищати від попадання води і глини знаходяться під ним підшипники. Рясно змастіть густим мастилом обидва підшипника.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-O7E06U8pII
Зверніть увагу
Дошки для нижнього кола потрібні з твердих порід дерева через їх ваги, маховик повинен бути не тільки міцним, але і важким, для довгого збереження інерції.