Як накладати пов'язки на голову.

При отриманні травми в області голови (наприклад, пошкодженні волосистої частини, щелепи, носа) бажано, щоб потерпілому була скоріше надана кваліфікована допомога в медичній установі. Але буває й так, що швидко доставити його в травмпункт неможливо. Тоді першу допомогу у вигляді накладення пов'язки доводиться надавати оточуючим. Тому вкрай бажано знати хоча б основні способи накладення пов'язки на головний область.
Інструкція
1
Наприклад, у людини пошкоджена волосиста частина голови. Як забинтувати її? Є досить простий і ефективний метод під назвою «очіпок» (можна здогадатися, через зовнішньої схожості з дитячим головним убором).
2
Спочатку відріжте або відірвіть смугу бинта довжиною приблизно 70 см. Середину смуги покладіть на верхню точку черепа постраждалого (тім'яну область), а її кінці натягніть так, щоб вона розташовувалася на щоках, перед вухами (впритул до них). Якщо потерпілий чоловік у стані, він повинен сам утримувати і натягувати цю смугу; в іншому випадку доведеться вдатися до чиєїсь допомоги.
3
Бинт два рази оберніть навколо голови, починаючи з чола, «перекриваючи» при цьому, природно, смугу, потім доведіть його до однієї із сторін смуги, оберніть навколо неї і, «захопивши» ділянку потилиці, ведіть до протилежної сторони смуги. Там теж оберніть навколо неї, і знову ведіть до протилежної сторони, «захопивши» вже ділянку лоба трохи вище початкового. Так повторюйте знову і знову, поки вся волосиста частина голови не буде покрита бинтом. Тоді кінець бинта закріпіть до найближчої стороні смуги-зав'язки, а її кінці, відповідно, закріпіть вузлом під підборіддям потерпілого.
4
При пошкодженні нижньої щелепи рекомендується застосовувати «пращевидную» пов'язку. Назва її, як теж легко можна здогадатися, виникло через деякого зовнішнього подібності цієї пов'язки з древнім метальним зброєю - пращею.
5
Щоб її виготовити, візьміть широкий бинт, відріжте від нього смугу довжиною близько 70 см. Якщо бинт нещільний, можна відрізати приблизно 140 см і скласти удвічі. Середню частину (довжиною приблизно в 20 см) залиште цілою, а кінці розріжте вздовж однаковими по ширині смугами.
6
Накладіть бинт середньою частиною на щелепу, спочатку зав'яжіть верхні частини розрізаних смуг на потилиці, а нижні частини на самій верхній точці голови (тімені).
7
Аналогічним чином можна накласти пов'язку при пошкодженні носа. З тією лише різницею, що обидві смуги зав'язуються на потилиці: спочатку верхні - нижче вушних раковин, потім нижні - вище.
Корисна порада
При накладенні повязкі- «чепчика», треба вести бинт так, щоб кожний наступний виток перекривав попередній за шириною не менше ніж наполовину (а краще б на дві третини). Тоді пов'язка буде щільною і добре тримається.