Як перенести закладки Mozilla.

Mozilla Firefox - другий за популярністю браузер, використовуваний як в стаціонарних і переносних комп'ютерах, так і в мобільних пристроях. Він має досить розвинену систему управління закладками, в якій, зокрема, передбачено кілька способів перенесення закладок з одного примірника браузера в інший. При цьому не обов'язково обидва веб-оглядача повинні бути однотипними.
Інструкція
1
Запустіть браузер і розкрийте в меню розділ «Закладки». Виберіть у ньому пункт «Управління закладками», щоб відкрити окреме вікно, яке носить трохи нестандартне назву «Зібране». Цієї операції призначено і персональне поєднання «гарячих клавіш» - ctrl + shift + b.
2
В меню вікна управління закладками розкрийте розділ «Імпорт і резервування» і виберіть пункт «Резервне копіювання». Таким способом ви відкриєте стандартний діалог збереження, де треба вказати місце зберігання файлу з закладками. За замовчуванням як такого місця обраний робочий стіл, а змінити його можна, розкривши випадає в поле «Папка». Тип файлу, в який буде записана інформація про закладках, змінити не можна (тільки json), а назва, дана цьому файлу за замовчуванням, можна відредагувати в поле «Ім'я файлу». Коли все буде готово до створення файлу закладок, натисніть кнопку «Зберегти».
3
Перемістіть створений файл в місце, доступне з того комп'ютера, куди потрібно їх перенести. Якщо між цими двома комп'ютерами є мережеве з'єднання, то досить помістити файл в папку, до якої дозволений доступ по мережі. В інших випадках не забувайте про наявність інтернету - створений файл можна помістити, наприклад, на сервер файлообміну або відправити електронним повідомленням. В цьому випадку відпаде необхідність переносити його з одного комп'ютера на інший на якомусь фізичному носії. Але можна, звичайно, скористатися і диском, дискетою, флешкою або мобільним телефоном.
4
Запустіть Mozilla Firefox на другому комп'ютері і знову відкрийте вікно керування закладок, як це описано на першому кроці. На цей раз, клацнувши в меню розділ «Імпорт і резервування», перейдіть в розділ «Відновити» і клікніть в ньому пункт «Вибрати файл».
5
Знайдіть перенесений файл з закладками в стандартному діалозі і натисніть кнопку «Відкрити». На цьому операція переносу закладок буде завершена.
6
В цьому ж розділі вікна управління закладками є ще два пункти, які можна використовувати для перенесення закладок в файлах веб-документів з розширенням html. Для збереження закладок призначений пункт «Експорт в HTML», а для завантаження з такого файлу - пункт «Імпорт з HTML». Цей спосіб особливо корисний при перенесенні закладок в браузер, відмінний від Mozilla Firefox.
Зміна браузера або використання декількох таких програм, наприклад, Mozilla Firefox і Opera, іноді викликають необхідність перенесення закладок з одного інтернет-оглядача в інший.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
Інструкція
1
Відкрийте обидві програми одночасно. Вікно браузера Mozilla Firefox поки тимчасово згорніть, залишивши оглядач Opera.
2
У верхньому лівому куті натисніть «Меню», потім виберіть « Закладки » та «Управління закладками». У правій частині вікна знаходяться закладки. Кожну з них можна по-окремо виділити мишкою.
3
Якщо ви хочете експортувати всі наявні у вас закладки з браузера Opera в програму Mozilla Firefox, натисніть клавіатурну комбінацію CTRL + A - тим самим ви виділите всі закладки.
4
Якщо вам потрібно скопіювати будь-які окремі закладки, зробіть це, утримуючи клавішу CTRL і виділяючи мишкою ті адреси, які планується перенести.
5
Після того, як ви виділите закладки, клікніть по меню «Файл» у верхній рядку вікна, і в списку, опцій виберіть: "Зберегти виділені як HTML».
6
У вікні, ви повинні дати ім'я документу і потім натиснути кнопку «Зберегти». Імена файлів пишіть латинськими буквами: це дозволить вам уникнути плутанини в подальшому. Можна назвати його, наприклад: bookmarks.htm.
7
Запустіть браузер Mozilla Firefox, відкрийте головне меню « Закладки », потім виберіть пункт «Управління закладками».
8
У вікні, знайдіть у верхній його частині пункт меню «Імпорт і Редагування», виберіть опцію «Імпорт з HTML».
9
Потім, в розпочатому наступному вікні, якщо ви переносите всі закладки, виберіть опцію: «Імпортувати з Opera» та натисніть кнопку «Далі». Якщо ж вам потрібно скопіювати обрані закладки, виберіть пункт: «Із HTML файлу» і так само - кнопку «Далі».
10
У вікні провідника знайдіть збережений раніше файл - bookmarks.htm, якщо ви дали йому таку назву. Натисніть кнопку «Відкрити», і закладки будуть успішно скопійовані з Opera в Mozilla Firefox.
11
Щоб перевірити успішність проведеної операції, клікніть в Mozilla Firefox пункт « Закладки ».