Як пофарбувати манку.

Малювання манкою є досить захоплюючим заняттям. Діти, які займаються такою творчістю, отримують не лише задоволення, а й користь, так як крупиці манки добре розвивають дрібну моторику. Малюнки можна зробити яскравими і насиченими, якщо витратити трохи часу на фарбування крупи.
Вам знадобиться
  • - манка;
  • - гуаш;
  • - кольорові олівці.
Інструкція
1
Фарбування манки за допомогою красок.Поверхность, на якій буде малюнок, покрийте тонким шаром клею. Для його нанесення краще використовуйте кисть, інакше він може потрапити за контури малюнка. Акуратно насипте на клей манку. Після того як він висох, візьміть гуаш потрібного вам кольору і розфарбуйте крупу. Для фарбування таким способом також підійде йод і зеленка.
2
В глибоку ємність налийте трохи горілки або спирту. Використовувати воду замість спиртовмісних рідин не можна, інакше розсипчаста крупа перетвориться в кашу. Додайте в ємність гуаш і змішайте її з горілкою. У цю суміш насипте манку і ретельно перемішайте доти, поки манка повністю не придбає бажаний колір, а спирт не випарується. Залиште крупу сохнути. Щоб манка не висохла одним великим грудкою, можна сушити її на бумаге.Висохшую крупу просійте через дрібне сито. Якщо при сушінні утворилися грудочки, потрібно попередньо їх потовкти.
3
Офарбити манку можна і за допомогою кольорових карандашей.Возьміте олівці потрібного вам кольору і акуратно вийміть з них грифель. Для цього тонкою спицею протолкніте його. Якщо спиці немає, сточите олівець гострим ножем. Подрібніть грифель до стану порошку. Змішайте потрібну кількість манки з кольоровим порошком. Висипте суміш на папір і розітріть її качалкою так, щоб крупинки манки і олівця були одного розміру. Перекладіть суміш в глибоку миску і перемішайте доти, поки манка повністю не забарвиться.
Зверніть увагу
Забарвлювати манку зручніше невеликими порціями.
Корисна порада
Офарбити манку в різні кольори можна і за допомогою харчових барвників. Для цього їх можна змішувати з горілкою, як і гуашь.Еслі потрібно прикрасити велику поверхню, можна користуватися кольоровими фарбами в баллончіках.Храніте кольорову крупу в скляних або пластикових банках, щільно закривши кришкою.