Як зменшити вагу gif. Як зменшити вагу от.

Формат GIF (Graphics Interchange Format - «Формат обміну зображеннями») розроблений компанією CompuServe майже чверть століття тому спеціально для використання в інтернеті. Растрові картинки у форматі GIF не можуть містити одночасно більше 256 кольорів, що, з одного боку, погіршує якість зображення з великою кількістю плавних переходів кольору (градієнтів), а з іншого - значно зменшує вагу файлу.
Інструкція
1
Зменшуйте кількість використовуваних кольорів при необхідності знизити вагу зображення, що зберігається у файлі формату gif. Робити це треба, зрозуміло, не «вручну» - більшість графічних редакторів мають необхідну функцію оптимізації картинок цього формату. Наприклад, щоб використовувати таку опцію в Adobe Photoshop, спочатку завантажте в нього потрібний файл через діалогове вікно, яке викликається натисканням сполучення клавіш ctrl + o.
2
Використовуйте гарячі клавіші ctrl + alt + shift + s або пункт «Зберегти для Web і пристроїв» у розділі «Файл» меню Adobe Photoshop, щоб відкрити діалог оптимізації завантаженого зображення. Розкрийте список, що випадає в поле «Кольори» і виберіть відповідне на ваш погляд кількість використовуваних відтінків кольору. На зображенні попереднього перегляду ви зможете побачити, як ця зміна відіб'ється на якості зображення, а в підписі під нею стоятиме відповідає обраному якості вага gif-файлу. Якщо цей варіант виявиться незадовільним - спробуйте іншу кількість квітів.
3
Клацніть закладку з написом «4 варіанти» над картинкою попереднього, якщо хочете побачити варіанти оптимізації, які Adobe Photoshop складе самостійно. У лівому верхньому фреймі для порівняння буде представлений вихідний зразок, а в трьох інших - варіанти з різною кількістю використаних кольорів та інших параметрів, що впливають на якість. Під кожним з них буде поміщений вага gif-файлу, відповідний зображенні цієї якості. Виберіть влаштовує вас варіант, при необхідності Підстройте відповідні йому настройки та натисніть кнопку «Зберегти».
4
Вкажіть назву для зміненого gif-файла і місце його збереження в діалоговому вікні, а потім знову натисніть кнопку «Зберегти».
5
Багато програм для перегляду файлів теж вміють стискати файли цього формату. Як правило, якість зображення можна змінити, якщо вибрати в меню програми пункт «Зберегти як». Наприклад, у вікні перегляду FastStone Image Viewer після вибору цієї команди відкривається вікно збереження, де під кнопками «Зберегти» і «Скасувати» поміщена кнопка з написом Options. Після її натискання з'являється діалог, в якому можна вказати потрібну кількість квітів і порівняти результат оптимізації з оригіналом на картинках перегляду. Потім треба натиснути кнопку «OK» для повернення в діалог збереження файлу.