Як розрахувати клапан.

Запобіжний клапан для пропуску будь робочого середовища зобов'язаний підбиратися за своїм типом так, щоб тиск всередині захищається їм середовища не перевищувало допустиме. Як розрахувати клапан?
Інструкція
1
Однією з ключових характеристик роботи регулюючого клапана вважається його пропускна спроможність. Вона виражається в м3/год і залежить від швидкості, з якою рідина проходить через клапан. А швидкість ця, в свою чергу, регулюється температурою проходить рідини і тиском в трубопроводі.
2
Основна величина, що враховується при роботі клапана - це метрична характеристика, яка в Європі позначається буквами Кv. Її визначають як кількість (м3) будь-якої рідини при температурі рівною 20 градусів Цельсія, що проходить за одну годину крізь повне прохідний перетин клапана, при обліку перепаду тиску на клапані в 1 бар (тобто 1 кг/см2). В Америці прийнято використовувати позначення Сv. Її розраховують як потік рідини при температурі 60 градусів за Фаренгейтом в US галонів/хв при обліку перепаду тиску на клапані в 1 lb/hr. Коефіцієнти співвідносяться наступним чином: Сv = 1,16 Kv. Це значення завжди вказується у технічному паспорті клапана і є одним з критеріїв для його вибору.
3
Пропускну спроможність розраховують за формулою: де Q - витрата рідини в м?/ЧасДельта р - визначається як p1 - p2 і позначає перепад тиску на клапане.Указанная формула застосовується в основному для рідин. Формули для вимірювання пропускної здатності газов.Также програму для розрахунку і підбору водних запобіжних клапанів можна знайти тут: http://www.pressair.ru/upl1.html. Якщо ви не особливо сильні в математичних розрахунках, краще довіритися можливостям всесвітньої мережі.
4
Від правильного розрахунку і підбору відповідного клапана залежить надійність і безпеку роботи будь пропускає системи. Тому слід вибирати тільки якісні вироби відомих фірм, а для установки, заміни та ремонту звертатися до фахівців.
Kvs характеризує пропускну здатність клапана. Величина показує витрата води при повністю відкритому клапані. Значення виходить з рівняння m3/H, де H - часовий відрізок (годину). Формула справедлива, якщо клапан працює в нормальних умовах, а перепади тиску не перевищують 1 Бар.
Інструкція
1
Для точного розрахунку kvs використовується спеціальна комп'ютерна програма, що працює за певним алгоритмом. Знайдіть в інтернеті утиліту для підрахунку і завантажте її.
2
Відкрийте скачаний файл за допомогою будь-якої програми для роботи з архівами (наприклад, WinRAR). Вийміть всі файли в найбільш зручну директорію за допомогою кнопки «Витягнути».
3
Запустіть розпакований файл. У вікні для пункту Destination вкажіть директорію, куди ви хочете зробити витяг. Клацніть по клавіші Finish і дочекайтеся закінчення операції.
4
Перейдіть в директорію, куди утиліта була встановлена, запустіть виконуваний файл. У правому верхньому куті вікна, що з'явилося виберіть мову додатки (English). Далі виберіть систему клапанів, в якій проводиться розрахунок.
5
В поле Pipe connector потрібно вказати тип з'єднання труби. Параметр Female screw thread/internal thread перекладається «внутрішня гвинтова різьба». Значення Male screw thread/External thread вказує на зовнішню різьбу. Flange - фланцевий тип з'єднання.
6
У пункті Valve range виберіть кульковий силовий привід (перший пункт) або двостулковий клапан відкриття/закриття. Для першого параметра вказується тип силового приводу кульового крана, з двома або трьома виходами.
7
У наступному меню введіть параметри підрахунку. Для поля Calculation unit задаються одиниці виміру, Flow - потік рідини, а Differential pressure - чиниться тиск в Бар або кілопаскалях. Після внесення параметрів клікніть по клавіші Show. У таблиці ви отримаєте результати обчислення.
Зверніть увагу
Для точного визначення типу крана, навпроти кожного пункту програми є невеликі піктограми із зображеннями різновиди з'єднання.
Корисна порада
Програма також вміє самостійно розраховувати об'ємна витрата рідини. У вікні підрахунків, напроти пункту Flow, натисніть на клавішу Calculate і введіть параметри сили і різниці температур.