Як відкрити локальний порт.

Більшість маршрутизаторів дозволяє в ручному режимі налаштовувати окремі локальні порти. Це потрібно для періодичного відключення деяких пристроїв від локальній мережі або інтернету.
Вам знадобиться
  • - маршрутизатор.
Інструкція
1
Зазвичай такий метод застосовують при налаштуванні офісної мережі. Якщо певним ПК необхідно перекрити доступ в інтернет, то в настройках маршрутизатора вказують потрібні параметри. Спочатку підключіть і налаштуйте ваше мережеве обладнання. З'єднайте з його роз'ємом Internet (WAN) кабель, протягнутий вам фахівцями провайдера.
2
Тепер підключіть до потрібних LAN-роз'ємів комп'ютери або ноутбуки. Іноді маршрутизатори використовують для підключення мережевих принтерів. Врахуйте, що для цього необхідна наявність спеціального роз'єму в вищевказаного обладнання.
3
Відкрийте веб-інтерфейс налаштувань маршрутизатора. Для цього запустіть браузер на будь-якому комп'ютері, підключеному до мережевого пристрою. Тепер заповніть поле введення url-адрес IP-адресою маршрутизатора. Натисніть клавішу Enter. Введіть логін і пароль, необхідні для доступу до налаштувань пристрою. Ці дані ви можете знайти, прочитавши керівництво користувача до мережевого обладнання.
4
Відкрийте меню Internet (WAN, Internet Connection Setup). Налаштуйте підключення маршрутизатора до сервера провайдера. Не забудьте вибрати тип протоколу передачі даних і вказати вірні значення логіна і пароля. Збережіть налаштування мережевого обладнання. Перезавантажте його.
5
Повторіть алгоритм входу в веб-інтерфейс налаштувань маршрутизатора. У пристроях фірми ASUS і Cisco в меню «Параметри підключення» будуть відображатися пристрої, підключені до маршрутизатора. Якщо вам потрібно відключити або включити конкретний порт, то натисніть кнопку Disable або Enable навпроти відповідного пристрою.
6
Якщо ж вам потрібно забезпечити доступ до локального ресурсу для конкретного порту, то перейдіть в меню Route Table (Таблиця маршрутизації). Вкажіть значення IP-адрес комп'ютера, якому потрібно відкрити порт, і сервера, до якого йому потрібно підключитися. Перезавантажте пристрій, застосувавши зміни.
При налаштуванні великих локальних мереж іноді доводиться дуже довго конфігурувати маршрутизатори, роутери і мережеві концентратори. Зазвичай це потрібно для налаштування взаємного доступу комп'ютерів у межах різних мереж.
Вам знадобиться
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Спочатку створіть локальні мережі з виходом в інтернет. Якщо вам потрібно підключити велику кількість комп'ютерів, а у маршрутизатора є значно менше LAN-портів, то придбайте мережеві концентратори. Підключіть до різних мережевих пристроїв певні комп'ютери.
2
З'єднайте маршрутизатор з мережевими концентраторами, використовуючи для цього кручені пари. Налаштуйте доступ в інтернет для маршрутизатора. Відкрийте web-інтерфейс його налаштувань і перейдіть в меню Internet (WAN). Заповніть дане меню певними значеннями для проходження авторизації на сервері провайдера. Збережіть параметри налаштувань.
3
Якщо ваш маршрутизатор підтримує функцію автоматичної видачі IP-адрес (DHCP), і вона в даний момент активна, то після включення мережевого пристрою воно автоматично призначить для всіх комп'ютерів певний IP-адресу. Всі вони будуть знаходитися в певній зоні, тобто перші три сегменти адреси будуть однаковими. Вимкніть функцію DHCP в тому випадку, якщо вам потрібно створити дві різні підмережі.
4
Для кожного комп'ютера самостійно задайте IP-адресу. Відкрийте список активних локальних мереж. Перейдіть до властивостей протоколу TCP/IP потрібного мережевого адаптера. Встановіть прапорець навпроти пункту «Використовувати наступний IP-адреса». Введіть його значення.
5
Тепер необхідно самостійно налаштувати порти таким чином, щоб комп'ютери локальних мереж, утворених різними мережевими концентраторами, отримали доступ один до одного. Відкрийте web-інтерфейс налаштувань роутера. Перейдіть в меню LAN (Локальна мережі) і відкрийте пункт Route Table (Таблиця маршрутизації). Виберіть LAN-порт, до якого підключений один концентратор.
6
Пропишіть для цього порту статичний маршрут, в якому вкажіть IP-адреса другого мережевого концентратора, якщо такий є, або введіть діапазон IP-адрес всіх комп'ютерів даної підмережі.