Як робити націнку.

Власники бізнесу задаються питанням про те, як правильно зробити націнку на продаваний ними товар чи послугу. При визначенні ціни необхідно зробити її такою, щоб і попит покупців не впав, і прибуток був більше.
Інструкція
1
Оцініть розміри ваших витрат, які не йдуть безпосередньо на виробництво або закупівлю товару. Включіть в цю суму витрати на оренду, заробітну плату, мінімальну рекламу та інші обов'язкові платежі, які не залежатимуть від розмірів продажів.
2
Знаючи суму витрат на одиницю продукції і змінюючи розмір націнки, ви можете порахувати, яку кількість товару вам потрібно продати, щоб окупити постійні витрати. Необхідно враховувати і ваші можливості. Виробляючи розрахунки, подумайте, чи зможете ви реалізувати таку кількість товару з тієї чи іншої ціною.
3
Пам'ятайте, що на різні групи товарів робиться різна націнка. Вище оцінюється якісний, рідкісний, що купується нечасто товар. Націнка на речі першої необхідності, продукти харчування, речі широкого вжитку набагато нижче.
4
Обов'язково враховуйте вартість послуг конкурентів. Ви можете зробити націнку трохи нижче, якщо хочете збільшити обсяги продажів. Якщо ж ви не женіться за мільйонами, вам досить постійного заробітку при невеликій робочій навантаженні, то ціни можна трохи підняти.
5
Якщо ви плануєте надавати вашим постійним клієнтам і великим замовникам знижки, бонуси і подарунки, то бажано включити ці витрати в розмір вашої націнки.
6
Якщо ви є платником податків, які залежать від обороту продукції (спрощена система оподаткування), то можна убезпечити себе від збитків, додавши цей відсоток до розміру націнки.
Корисна порада
В теорії підприємницької діяльності існує безліч способів розрахунку націнки, щоб ознайомитися з ними, досить придбати необхідну літературу. Не існує найоптимальнішою методики встановлення ціни, а наявні в подібних виданнях варіанти не завжди можуть врахувати особливості саме вашого бізнесу.