Як розрахувати ціну послуги.

Питання про те, як розрахувати ціну послуги, задає собі кожен підприємець. Адже саме від цього буде повністю залежати споживчий попит, а отже, і заробіток.
Інструкція
1
Щоб розрахувати оптимальну ціну на надані вами послуги, необхідно визначити їх вартість. Вона складається з ваших витрат: змінних і постійних. Мінімальна ціна - та сума, при оплаті якої клієнт буде окупати надані йому послуги.
2
Розрахуйте постійні витрати. Для цього складіть суми витрат на орендну плату та комунальні платежі, амортизацію обладнання, оплату праці управлінського персоналу, якщо такий є. Це все ті витрати, які ви несете незалежно від кількості проданих послуг.
3
Обчисліть змінні витрати. Їх розмір змінюється в залежності від того, який обсяг послуг ви надайте своїм клієнтам. Це витратні матеріали та сировина, витрати на енергію і паливо, заробітна плата співробітників і нарахування на неї.
4
Визначте орієнтовний обсяг послуг, які ви зможете надати з урахуванням ваших можливостей і споживчого попиту. Суми витрат розділіть на цю кількість. Отриманий результат буде тією мінімальною вартістю послуги, яку необхідно стягувати з клієнта, щоб не працювати у збиток.
5
Проаналізуйте ціни своїх основних конкурентів. Розцінки вашої фірми не повинні сильно перевищувати ці розцінки. Вартість послуги у вашій організації може бути дещо більше, якщо якість їх надання більш високе. Якщо ж ви хочете збільшити продажі, то правильніше буде зробити ваші послуги доступнішими.
Корисна порада
При визначенні націнки необхідно враховувати ваші цілі. Ви можете мати стабільний заробіток, а можете виявити бажання зайняти певну частку ринку за рахунок залучення більшої кількості споживачів. В тій чи іншій ситуації розмір націнки може варіюватися. При встановленні ціни послуги ви завжди повинні мати можливість зробити невелику знижку вашим постійним або оптовим клієнтам.