Як розібрати об'єктив.

Об'єктив фотоапарата - дуже складна система і безпричинне втручання в його пристрій здатний безповоротно погубити механізм. Але, як відомо, авторизованих сервісів по ремонту фототехніки існує дуже мало, часом їх неможливо знайти навіть у великих містах, не кажучи вже про дрібніших населених пунктах, і спроба ремонту об'єктива власними силами стає останньою можливістю пожвавити передчасно помер улюбленця.
Вам знадобиться
 • - хрестоподібна годинна викрутка
 • - кілька аркушів чистого паперу
 • - ємності для складання гвинтиків
 • - пристосування для протирання лінз
 • - гумова груша для здування пилу
 • - сам об'єктив
Інструкція
1
Добре огляньте розбирається об'єктив. Припустимо, ви вирішили розібрати Nikkor 18-55. Всі маніпуляції слід проводити над білим папером, покладеної на рівну поверхню, щоб уникнути втрати дрібних частин і деталей. По периметру кріплення байонета ви побачите три чорних гвинтика, акуратно відкрутіть їх. Поверніть об'єктив боком, контактами до себе, відкрутіть два гвинтика, якими кріпиться пластина контактів. Ще до розбирання ви помітите, що гвинтики відрізняються один від одного, тому їх краще складати в різні ємності і відзначати якісь гвинтики звідки були відкручені. Зніміть верхнє пластикове кільце, що примикає до пластини з контактами.
2
Наступним етапом відкрутіть три маленьких чорних болта, що знаходяться на тій же кільцевої поверхні, до якої кріпилася контактна пластинка. Зніміть кільце з пластиною управління діафрагмою. Дуже акуратними рухами відкрутіть контакт від знятого кільця. Далі ви можете бачити 4 білих болта, на яких кріпляться напрямні всередині вашого об'єктива. Відкрутіть їх. Витягніть направляючі і з легким зусиллям вийміть внутрішню частину об'єктива з корпусу. Тепер ви можете приступати до того, з метою чого ви й розібрали власне об'єктив. Наприклад, чистка лінз від пилу.
3
Збірка об'єктива проводиться в порядку, зворотному розбору. При вставці внутрішньої частини об'єктива назад зверніть увагу, що вставити його можна одним єдиним чином, так, щоб виступ на ньому точно увійшов у спеціально призначений для цього паз. Верніть на місце напрямні, прикрутите їх. Акуратно прикрутите на старе місце контакт. Вставте назад всі вийняті кільця, несильно дерните шток діафрагми, щоб переконатися, що все встало на свої місця. Укрутите все гвинтики на їх колишні місця. Якщо ви будете робити всі дії гранично обережно і акуратно, то нічого страшного з вашим об'єктивом статися не повинно. Але пам'ятайте, відповідальність за всі ваші дії несете ви і тільки ви, тому перш ніж приступити до розбирання ретельно зважте необхідність цієї дії.
У цифровому фотоапараті об'єктив - це складна оптико-механічна система, яка поєднує елементи механіки й оптики. Однак, на жаль, саме об'єктив найчастіше схильний до ризику виходу з ладу. Зважаючи на це власнику фотоапарата Nikon потрібно вміти його розібрати, щоб усунути несправність і повернути фотокамері працездатність.
Вам знадобиться
 • - об'єктив Nikon;
 • - викрутка;
 • - сервіс мануали;
 • - фото-груша;
 • - пінцет;
 • - папір;
 • - паяльник;
 • - маркер.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до ремонту об'єктива, обзаведіться хорошим інструментом. Якісний інструмент - це гарантія успішної роботи. Ризикувати, використовуючи неякісний інструмент, не варто, оскільки гвинти в об'єктиві мають маленькі шліци, тому, використовуючи непрофесійний інструмент, можна зірвати різьбу.
2
При ремонті об'єктива використовуйте сервіс мануали. Всі маніпуляції виконуйте на рівній поверхні: для цього розстеліть на столі аркуш паперу (так зменшиться ризик втратити якусь деталь).
3
Розберіть передню частину об'єктива: акуратно викруткою подденьте самоклейну декоративну наклейку (на передній лінзі) і зніміть її. Під цією наклейкою розташовано три гвинта. Помітьте положення лінзи (це необхідно для зворотного установки цього елемента) і відверніть гвинти, а потім зніміть лінзу.
4
Після цього відкрутіть ще три гвинта циліндрів і видаліть їх. Слідом за цим зніміть з циліндрів зуму гумове кільце, виверніть три гвинта з підшипниками і зніміть кільця зума. Потім переверніть об'єктив і почніть розбирати його задню частину.
5
Спочатку зніміть захисне пластмасове кільце. Всередині цього кільця розташовані засувки, відтягнути які можна, просто просунувши палець в отвір в положенні максимального фокусної відстані.
6
Якщо зум заклинений, то операцію проробити можна після зняття байонета. Для цього на байонетною частини відкрутіть два гвинти, які фіксують контактну пластину і зніміть її. Потім відкрутите гвинти корпусу та зніміть їх.
7
Витягніть з роз'ємів все шлейфи, після чого зніміть захисний циліндр і кільце наводки. Слідом за цим відкрутите шість гвинтів пластмасового кріпильного кільця, зніміть його і витягніть блок масштабування.
8
Збірку виконуйте в зворотній послідовності.
Зверніть увагу
Не розбирайте об'єктив на вазі!
Корисна порада
При розбиранні об'єктива можуть заламуватися шлейфи, тому будьте акуратні.