Як відливати пластмасу.

Багато дрібні деталі виготовляються з пластмаси. Щоб відлити необхідні деталі, вам знадобляться спеціальні форми. Вони можуть бути розбірні і нероз'ємні. Поговоримо про тонкощі використання і тих і інших.
Інструкція
1
Якщо ви виготовляєте симетричну деталь з нехитрої конфігурацією, то використовуйте розбірну форму, що складається з двох половинок. При формуванні пластмасових ливарних моделей просто втисніть їх в застиглий гіпс до площини симетрії і дайте застигнути. Передню частину другої половини форми перед тим як залити змочіть слабким мильним розчином, це зробить процес поділу половин простіше. На верхній частині форми зробіть наскрізний отвір діаметром 3-4 мм. Після того як ви вийняли модель з форми, складіть обидві половини і скріпіть їх між собою за допомогою шпагату або гуми.
2
Можна також скористатися нероз'ємної формою. Такі форми роблять з парафіну, потім заливають розчином гіпсу, у верхній частині повинно бути отвір діаметром 3-5 мм (литник). Після того як форма застигне, покладіть її в холодну воду літником вгору і кип'ятіть до тих пір, поки ливарна модель не розплавиться. Вода витісняє парафін з форми і він спливає на поверхню. Потім охолодіть воду і зніміть з її поверхні шар парафіну. Повторіть нагрівання для того щоб видалити з форми залишки парафіну. У підсумку ви отримуєте в гіпсі порожнину, маючі форму потрібної деталі.
3
Якщо вам потрібні кріпильні елементи всередині майбутньої деталі, то вставляйте їх в парафінову ливарну модель, це запобіжить її зміщення при виплавлення. Приміром, якщо в деталі вимагається металева гайка - поставте її виступаючим болтом і залийте все гіпсом, після виплавки парафіну гіпс утримає гайку в потрібному положенні. При такому вигляді форми пластмасу готуйте в скляному посуді, надаючи їй консистенцію рідкої сметани.
4
Приготування пластмаси. Візьміть акрилатний порошок АКР-7, попередньо замішаний на розчиннику до стану тесту. Вилийте масу у форму, попередньо зволоживши її. Потримайте заповнену форму при кімнатній температурі протягом 15-30 хвилин, а потім ущільните її крізь литниково отвір за допомогою дерев'яної або скляною паличкою.
5
Ущільнена маса повинна відступати від верхнього краю форми на 3-5 мм. Литниково отвір закрийте зволоженим целофаном і обрізком фанери, потім затягніть струбциной. Занурте все це в воду кімнатної температури і доведіть до кипіння, кипіння має бути не бурхливим і тривати близько 45 хвилин. Після припиніть нагрівання і потримайте форму у воді хвилин 15-20.