Як досягти ефективності інвестицій.

Кожна людина має законну можливість вкладати інвестиції не тільки в облігації та акції вітчизняних емітентів, а й в активи інших країн. Раціональний інвестор повинен прагнути до того, щоб вкладені інвестиції були ефективними.
Вам знадобиться
  • - підприємство;
  • - інвестиції
Інструкція
1
Диверсифікація вкладень є основним способом досягнення ефективності інвестиційних вкладень. Вигода диверсифікації випливає з того, що різні активи самостійно реагують або не реагують на одні й ті ж дії чи події. Якщо у володінні інвестора знаходиться набір активів, то в разі зниження його вартості внаслідок несприятливих подій це компенсується ростом або стабільністю інших активів.
2
Тобто весь сенс диверсифікації полягає в тому, щоб інвестиційний портфель складався з незалежних один від одного активів. Для досягнення ефективності інвестицій спочатку необхідно вибудувати інвестиційний портфель за допомогою вивчення взаємної залежності динаміки активів. Тому, варто здійснювати вкладення інвестицій в економіку декількох країн, які знаходяться в різних географічних зонах.
3
Інвестор може визначити, який з портфелів був ефективним, але не може розрахувати, який буде найбільш ефективним у майбутньому. У розвинених країнах приватний інвестор може скласти ефективний портфель з необхідним співвідношенням ризику і доходу з паїв доступних в його країні фондів. Великі інвестиційні фонди прагнуть надати пайовикам можливість вкласти інвестиції в будь-який сегмент економіки або регіону усього світу.
4
Теоретично і наші громадяни можуть придбати пай у великому фонді, однак в реальності при реалізації такого бажання виникають технічні складності, адже не так легко і досить дорого переказувати кошти на покупку паю в іншу країну і повернути їх назад, оформлення та оподаткування викликає серйозні складності.
5
Кінцева мета інвестицій підприємства - підвищення їх ефективності шляхом розширення діяльності підприємства, реконструкції, технічного переоснащення і нового будівництва. Отже, важлива не сама ефективність використання інвестицій, а ефективність виробництва інвестованого об'єкта.
6
Однак не варто забувати, що фактор ризику завжди дуже істотний, тому що інвестиції робляться в умовах невизначеності, крім того, її ступінь постійно варіює. Адже навіть в момент покупки нових основних засобів неможливо з точністю передбачити економічний ефект такої операції, такі рішення базуються на інтуїтивної основі.
Зверніть увагу
Прийняття рішення інвестиційного характеру грунтується на використанні неформалізованих і формалізованих методів. Їх поєднання зумовлено різними обставинами, головним з яких є ступінь знайомства інвестора з наявним апаратом, який застосуємо в конкретному випадку.
Корисна порада
Цілі інвестування можуть бути різними, як і отримані результати. Інвестиції не завжди носять характер очевидною прибутку. Іноді бувають збиткові в економічному сенсі проекти, які приносять непрямий дохід за рахунок стабільності в забезпеченні сировиною, виходу на нові ринки збуту продукції, зниження витрат за іншими проектами і т.д.