Як приховати вихідний код.

Причин, за якими може виникнути необхідність у захисті вихідного коду сторінки, може бути чимало. До таких відноситься захист власних рішень в коді, захист текстів від непрофесійного або несанкціонованого втручання, формування демонстраційних версії addon-рішень для передачі «назовні».
Вам знадобиться
  • -Утиліта Navutilus Object Squeeze.
Інструкція
1
Кардинальним вирішенням цих завдань займається додаток Navutilus. Таку утиліту використовують для фізичного видалення вихідних текстів з об'єктів Navision, і для зменшення розміру цих об'єктів. Способом боротьби з подібними технологіями є використання декомпілятор, однак невідомі випадки, коли за таку задачу будь-хто брався. Проілюструємо технологію використання цієї утиліти.
2
Тестування утиліти вироблятиметься після обробки за її участі код-юніта 12Gen.Jnl.PostLine. До слова, утилітою доступний процес обробки тільки того об'єкта, на який у користувачів є право на модифікацію і читання.
3
Відкрийте картку «сквізірованія». Для цього необхідно задати тип об'єктів Codeunit, і привласнити йому номер 12. Після встановити прапорець у виділеному полі ReplaceSource - інакше исходник буде збережений в первісному варіанті. Імпортуйте текстовий файл в поле SourceReplacerText. В цьому полі заданий текст, яким будуть замінюватися тексти в програмних функціях і триггерах. В деяких випадках може мати сенс імпорт файлу, а не тексту.
4
Встановіть прапорець на полі ReplaceDocumentation. В іншому випадку тригер Documentation залишиться незміненим. Імпортуйте DocumentationReplacerText в текстові файли, в яких буде заданий текст, який замінює текст тригера Documentation. В деяких випадках на цьому кроці теж можливе використання файлу для імпорту.
5
Встановіть прапорець EraseLocalVariableNames. В іншому випадку ім'я локальної змінної залишиться колишнім. Запустіть функцію SqueezeObjects. Через кілька секунд, якщо мова йде про роботу в локальному варіанті, користувач отримує повідомлення про завершеному завданні.
6
Після завершення описаних вище процедур можна відкривати в оброблений об'єкт в дизайнеркою. Після відкриття слід звернути увагу на те, що замість імені локальної змінної відображається порожнє поле. Це означає, що після обробки утилітою результатом є захищені об'єкти, повністю зберегли працездатність. Причому їх розмір може зменшуватися до двох разів - протестований об'єкт об'ємом 437 кілобайт, приміром, зменшився до 211 кілобайт.
Корисна порада
Необхідно зберегти змінювані об'єкти перед фінальною процедурою.