Як замінити свічки на Шкоді.

Skoda - автомобіль чеського виробництва, який є гідним варіантом для автолюбителя. Будь-який автомобіль вимагає належного догляду, зокрема, перевірки і заміни свічок запалювання.
Інструкція
1
Вимкніть запалювання і заглушите двигун. Дочекайтеся моменту, коли мотор повністю охолоне, і тільки потім приступайте до виконання робіт. Після цього відкрийте капот і від'єднайте дріт від негативної клеми акумуляторної батареї. Потім зніміть кожух двигуна, який знаходиться зверху. Від'єднайте зі свічок запалювання наконечники, на які кріпляться високовольтні дроти.
2
Після цього зніміть тримач, який необхідний для закріплення проводів, і видаліть з ніш накопичився дрібне сміття і бруд. Для цього підійде звичайна пензлик або стисле повітря. Потім обережно виверніть свічки запалювання. Слідкуйте за тим, щоб не допустити перекосу свічок під час їх вилучення, що може призвести до пошкодження різьблення. Ретельно почистіть їх і огляньте. Якщо помітите найменші тріщини на ізоляторі або пошкодження різьблення і електродів, то негайно проведіть заміну свічок на нові.
3
Візьміть круглий щуп і з його допомогою виміряйте відстані між електродами свічок. Для малопотужних двигунів цей зазор повинен складати близько 0,9-1,1 мм. На двигунах об'ємом 1,4 літра - це відстань має дорівнювати 1 мм. Якщо виміряна вами величина відрізняється від допустимих значень, то виконайте регулювання зазору до потрібної величини.
4
Після цього вверніть свічки і виконайте збірку в зворотній послідовності. Пам'ятайте, що оптимальним моментом для затягування свічок є значення в 20-30 Н * м. Слідкуйте за тим, щоб встановлювані свічки повністю відповідали типоразмеру двигуну, який встановлений на вашому автомобілі.
5
Пам'ятайте, що за зовнішнім станом свічок можна судити про ступінь зношеності двигуна. Наприклад, якщо робочий кінець свічки не має відкладень, це свідчить про те, що в камеру згоряння надходить бідна паливна суміш. А якщо кінець покритий шаром темних відкладень, то навпаки, суміш надмірно збагачена.
Фільтр салону призначений для очищення від шкідливих речовин повітря, що надходить з навколишнього середовища в салон автомобіля. Щоб повітря завжди був чистий, фільтр потрібно регулярно міняти.
Інструкція
1
Для початку купіть сам фільтр. По VIN коду автомобіля в будь-якому магазині автозапчастин, який спеціалізується на продажу запчастин на іноземні автомобілі, підберуть відповідний фільтр салону. Також фільтр салону можна придбати у офіційного дилера, який спеціалізується на продажі «Шкоди Октавії».
2
Після того як фільтр придбаний, приступайте до заміни. Фільтр «Шкоди Октавії» знаходиться в правій частині передньої панелі за речовим ящиком. Незручність полягає в тому, що б підлізти під ящик рукавички, для цього бажано сидіння зрушити до упору назад. Знайдіть і відкрутіть два пластикових шурупа фіксуючих захисний кожух.
3
Просуньте пальці між захисним кожухом і обшивкою підлоги, потім акуратно потягніть далеку частину кожуха вниз і на себе, не допускаючи при цьому сильного вигину.
4
Перед вами буде корпус фільтра салону, нижню частину корпусу закриває кришка, на якій вказана стрілочка і напис OPEN, у напрямку стрілочки зсувайте кришку вправо і витягніть її, але робіть це акуратно, так як пластик крихкий, і якщо прикласти зусилля , то можна зламати фіксатори.
5
Таким чином, ви звільнили доступ до фільтру салону, обережно витягніть його, для цього його просто потягніть вниз, але будьте готові до того, що буде висипатися бруд і добре б мати під рукою пилосос.
6
Візьміть новий фільтр салону і зробіть установку і збірку в зворотному порядку. Якщо забули, як фільтр був встановлений, то слід звернути увагу на стрілку, яка показує напрямок повітряного потоку, скошена сторона повинна знаходиться праворуч. Перед тим як закручувати пластикові шурупи, переконайтеся, що захисний кожух став на своє місце, і не закриває трубки воздуховода.
Зверніть увагу
Заміну фільтра слід проводити за регламентом виробника автомобіля Skoda Octavia А5FL.