Як зібрати лінукс.

При використанні Linux для виконання адміністративних завдань потрібно завжди тримати всю систему up-to-date, оскільки це дуже важливе питання безпеки. Нові версії ядра завжди виправляють безліч проблем, які могли виникнути в процесі експлуатації системи, виправляють деякі прогалини в безпеці. Будь системний адміністратор повинен знати, як можна пересобрать ядро на випадок виникнення непередбаченої ситуації.
Вам знадобиться
  • - ядро Linux
Інструкція
1
Ядро Linux корисно збирати заново лише в деяких випадках. Наприклад, щоб задіяти нові можливості, яких немає в попередній версії ядра. Або для створення специфічної системи для LifeCD, коли використовується безмодульная зборка.
2
Процес складання давно вже спрощений і автоматизований. Перед складанням обов'язково необхідно дізнатися версію поточного ядра. Відкрийте "Термінал" («Меню» - «Додатки» - «Стандартні» - «Термінал») і введіть команду: uname -aВ відповідь ви отримаєте строчку, яка скаже про поточну версію системи Linux. Після цього перейдіть на сайт kernel.org, і виберіть найбільш свіже та відповідне для вас ядро.
3
Існують Stable і Development версії. Завжди беріть найбільш свіжий архів, тому що він містить виправлення всіх попередніх проблем і глюків. В Development усуваються дрібні проблеми, а Stable - більш масштабний реліз.
4
Для початку необхідно зробити настройку ядра. Для цього зайдіть в консоль під рутом і напишіть команду: sudo make defaultconfig
5
Далі виберіть необхідні для вас налаштування. Якщо якийсь пункт незрозумілий, то завжди можна скористатися кнопкою HELP в правому нижньому кутку екрану. Ніколи не включайте в ядро функції, які мають прапор Experimental або Deprecated. Це може вивести систему із стабільного стану. Включайте ці параметри лише в разі, якщо ви знаєте, що ви робите.
6
Після закінчення налаштувань від простого користувача в Терміналі введіть команду: make bzImagemake modules «Make bzImage» дозволяє зібрати ядро, а «make modules» - зібрати модулі. Потім під рутом напишіть: make modules_installmake install
7
Розпочнеться установка ядра. Після її закінчення перезавантажитеся і ви можете користуватися новою версією вашої системи.
Корисна порада
Перед твором будь-яких дій попередньо не забудьте перейти в каталог, де знаходиться ваше розпаковане ядро. Для цього введіть в "Термінал" таку команду: cd путь_до_діректоріі
З кожним днем можна спостерігати появу великої кількості нових дистрибутивів операційної системи Linux. Даний продукт є абсолютно безкоштовним і може бути зібраний будь-яким користувачем на свій розсуд. Можна з легкістю скласти свій дистрибутив Linux, додаючи або видаляючи деякі додатки з шаблону системи.
Вам знадобиться
  • Системний інструмент Novo Builder.
Інструкція
1
Отже, для роботи з комп'ютером можна скористатися вже відомими і перевіреними тисячами користувачів збірками, але якщо хочеться створити щось своє, не варто собі відмовляти. Багато збірки в своєму складі містять програми, які використовують лише частина користувачів. Можна зібрати свою систему на основі вже існуючих, виокремивши всі непотрібні елементи на ваш погляд.
2
Використовуйте для складання дистрибутива системний інструмент Novo Builder. Встановіть дану програму на диск, потім запустіть, клацнувши на її значку в розділі з програмами системи. У вікні, перейдіть до блоку Preset і виберіть відповідний варіант. Для складання свого дистрибутива з самого початку рекомендується вибрати пункт «Базовий дистрибутив».
3
Щоб включити можливість отримання всіх програм за допомогою одного й того ж інструменту, необхідно заповнити файл sources.list, який містить список репозиторій (аналог файлових сховищ або торрент-трекерів).
4
Також в цій програмі можна автоматично задати тему оформлення та інші менш значущі настройки, які допустимо згодом змінити вже після установки створюваного вами дистрибутива.
5
Для завершення створення образу вашої операційної системи перейдіть до блоку Build і натисніть кнопку Build Base. Варто відзначити, що даний процес може тривати значну частину часу, тому запасіться терпінням.
6
Створивши базового образу системи перейдіть до пункту Post Build. Тут ви можете за допомогою менеджера Synaptic проводити встановлення або видалення програмних продуктів. Сконфігурованої список додатків, залишається тільки натиснути кнопки Chroot GUI і Build ISO. Після створення образу диска дистрибутив переміститься в кореневу директорію/home.