Як виростити актинідії.

Актинідія - досить рідкісна рослина в садах росіян, хоча ця культура невимоглива до грунту, її не ушкоджують хвороби, а плодоносить ця ліана щорічно, даючи стабільний врожай смачних і ароматних ягід.
Інструкція
1
Купуйте саджанці актинідії із закритою кореневою системою. Завдяки тому, що у неї дуже ранимі коріння, якщо залишити рослина з оголеними коренями на кілька хвилин, то воно може загинути. А якщо й приживеться, то буде довго відставати в рості після посадки.
2
Актинідія - дводомна рослина, тому придбайте і чоловіче, і жіноче. Визначити їх вам допоможуть фахівці, так як зробити це тільки за зовнішніми ознаками неможливо.
3
Актинідія любить тінь і півтінь, але плодоносить при достатньому освітленні в денний час, крім того, ліані потрібна опора, отже її можна висаджувати біля стіни будинку або інших господарських будівель, а також нею можна задекорувати забір або альтанку. Ця рослина красиво круглий рік, тому їм можна прикрасити і вхід в будинок, і посадити уздовж доріжок.
4
Актинідія не вимоглива до родючості грунту, тому місце під посадку саджанців готувати заздалегідь не потрібно. Висаджуйте ліану рядами. Викопайте траншею, щоб у ній могли вільно поміститися коріння саджанця. Оптимальний розмір для неї 0,5 метра в глибину і 0,4 - 0,5 метра в ширину. На дно траншеї укладіть дренаж з битої цегли, гравію або керамзиту. Далі насипте шар родючої землі. Розташуйте в траншеї маленькі рослини на відстані одного метра один від одного.
5
Перед посадкою зробіть невеликий горбок, поставте на нього саджанець, не руйнуючи кому землі навколо корінців. Акуратно присипте землею і злегка притисніть її навколо рослини. Потім полийте і замульчуйте грунт навколо ліани. У перші дні саджанці притіняти від сонячних променів легкою тканиною або нетканим матеріалом.
6
Подальший догляд за рослиною полягає в поливі, прополюванні, розпушуванні і мульчуванні грунту. На зиму саджанці вкривайте ялиновим гіллям або опалим листям. Навесні робіть обрізку, залишаючи кілька великих пагонів.
7
Збір врожаю проводите в міру дозрівання плодів, так як це проходить нерівномірно. Але їх можна збирати і недозрілими, наприклад, якщо є загроза заморозків. Помістіть їх в тепле приміщення на дозрівання.