Як під'єднати подвійний вимикач.

Перед вами постало завдання під'єднати подвійний вимикач? Не поспішайте телефонувати електрику. Варто витратити трохи часу, щоб зрозуміти, як це робиться. І от ви вже дивуєтеся: за що платити гроші? Адже це було зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • Вимикач, провід трижильний, інструменти (викрутка, дриль, тестер, ізоляційна стрічка або сполучні клеми).
Інструкція
1
Уважно вивчіть ваш вимикач. Ознайомтеся з розташуванням всіх контактів. Зверніть увагу на те, який з них є загальним висновком, а які при виключенні розімкнуті. На задній стороні деяких вимикачів нанесена схема контактів. У разі відсутності такої, продзвоните вимикач за допомогою тестера.
2
Встановіть вимикач в положення «включено». Один щуп приладу встановіть на загальний висновок, а другий щуп підносите до двох інших контактам почергово. Тестер подасть звуковий сигнал, показуючи замкнуту ланцюг. В положенні «вимкнено» - прилад буде мовчати.
3
Підготуйте місце для установки вимикача. Визначте місце, де він буде стояти, і просвердлите в стіні отвір потрібного діаметру. Від розподільної коробки до вимикача пробийте канавку для проводу. Якщо ви просто міняєте старий одинарний вимикач і місце у вас готово сміливо переходите до наступного кроку.
4
Вимкніть електрику, вимкнувши автомат (пробки, запобіжник) на вході в квартиру. Перевірити, що робоче місце знеструмлено, можна заздалегідь включивши в розетку настільну лампу. Після виключення автомата вона згасне.
5
Використовуйте для монтажу проводу різного кольору (один колір - фаза, другий - нуль). Дроти одного кольору можете помітити будь-яким прийнятним для вас способом, просто для зручності.
6
В розподільну коробку заведіть харчування фаза-нуль. Трижильний провід спустіть на вимикач. Підключіть одну жилу на загальний висновок вимикача. Решта дві жили є перерваної контактами фазою. Вони повертаються в розподільну коробку, а звідти кожен з проводів йде до своєї лампі. Нуль йде з розподільною коробки на лампу. Він буде общім.Фаза підводиться на вимикач (на розрив), а нуль на патрон лампи виключно з міркувань безпеки. Щоб при виключенні на лампі не залишалася фаза.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oNtEj3GV77E
Зверніть увагу
Не допускайте з'єднання проводів з різних металів (мідь і алюміній). Інтенсивне окислення погіршує контакт і призводить до перегріву, наслідком чого є коротке замикання. При необхідності такого з'єднання використовуйте клеми.
Для всіх робіт з підключенням електрики краще скористатися послугами професіоналів в області електрики. Чи не правильне підключення контактів загрожує замиканням в проводці і становить загрозу для вашого життя. Якщо ви вважаєте що впораєтеся з підключенням Двоклавішний вимикача самостійно і розбираєтеся в електричних схемах підключення даних установок, то після проведення всіх робіт запросіть електрика для перевірки схеми підключення і тільки після цього можна скористатися вимикачем.
Інструкція
1
Двоклавішний вимикачі встановлюють при необхідності регулювати інтенсивність освітлення, наприклад в люстрі. Перед проведенням будь-яких робіт з електрикою потрібно відключити центральну подачу в квартиру на щитку приладів у під'їзді і перевірити індикаторної викруткою або приладом що електрика дійсно відсутня. Для цього прилад почергово піднесіть до кожного проводу.
2
Переконавшись, що електрика на проводах відсутній, розведіть три дроти в сторону один від одного, щоб при перевірці проводів фазних і нульового після включення електрики не сталося замикання.
3
Підключивши щиток приладів, переконайтеся, де на проводах фази, а де нуль, навіть якщо ви це знаєте. При піднесенні індикаторної викрутки або приладу фаза загоряється, нуль - ні.
4
Відключивши щиток, підключіть фазні дроти до затискачів вимикача і все добре ізолюйте. Нуль потрібен для роботи у вимикачі підсвічування, якщо її робота не передбачена виробником при підключенні вимикача звичайним способом. Його простягніть і підключіть окремо.
5
Якщо ваш вимикач вбудованого типу, то підключення проводки зробіть, пропустивши дроти в монтажну коробку.
6
При під'єднанні від Двоклавішний вимикача люстри для роботи почергово різних груп лампочок підключіть фазні дроти від вимикача до різної групі фази люстри. При включенні різних клавіш буде загорятися різну кількість лампочок в залежності від загальної групи з'єднання.
7
Запросіть електрика, який перевірить правильність схеми підключення і безпеку, і надійність з'єднань.