Як замінити манжету люка. ремонт люка ваз 2110.

Люк в автомобілі створює певний комфорт в жарку погоду. Для мисливців великий люк - додаткова зручність під час полювання. Але якщо люк почав протікати, і під час дощу на водія і пасажирів капає вода, доведеться міняти протікає ущільнювач - манжету.
Вам знадобиться
  • Нова манжета.
  • Валик.
  • Контактний клей.
Інструкція
1
Перед початком робіт очистіть пошкоджені деталі, на які наклеюватиметься ущільнювач. Видаліть стару манжету, очистіть місце наклеювання від залишків старого клею та інших забруднень, знежирте потрібні ділянки. При цьому використовуйте тільки бавовняну тканину без ворсу. Після застосування розчинника дайте йому висохнути протягом 5 хвилин.
2
Знімайте старий пошкоджений ущільнювач повільно, стягуючи його під кутом від 0 до 20 градусів до поверхні. Якщо при знятті використовується термоповітродувка, стежте за тим, щоб не пошкодити лакофарбове покриття.
3
Якщо новий ущільнювач має свій клейовий шар, захисну стрічку з клейового шару знімайте акуратно, не поспішаючи, тримаючи її під кутом 20 градусів. При цьому тримайте захисну плівку тільки за язичок і робіть часті зупинки. Після зняття захисної плівки, не торкайтеся клейового шару.
4
При відсутності клейового шару на манжеті нанесіть тонкий шар контактного клею за допомогою тонкої насадки. При цьому уникайте попадання клею на шкіру і на лакофарбове покриття автомобіля в видних місцях. Після цього накладіть ущільнювач і притискайте його в течію не менше хвилини. Наклеювана манжета повинна бути повністю притиснута до наклеюваної поверхні. Не створюйте надмірно сильного тиску.
5
При укладанні нового ущільнювача в отворі починайте з середини заднього краю. Укладку проводите, орієнтуючись по верхній робочій кромці прорізу. Розмотуйте ущільнювач обережно, в місцях заокруглення уникайте складок і натягу. У разі неправильного укладання, швидко відокремте ущільнювач і покладіть його ще раз.
6
Для виконання стику, притисніть вільний кінець ущільнювача до наклеєній кінця і відзначте місце стику будь-яким зручним способом. Потім рівно обріжте вільний кінець манжети і притисніть його на тій же висоті. Уникайте прилипання частинок ущільнювача до клейовому шару на вільному кінці.
7
Притискати ущільнювач краще за допомогою валика. При ширині клейового шару 5 мм притискайте із зусиллям приблизно 5 Н, при ширині клейового шару 10 мм - із зусиллям 10 Н. Після цього ще раз перевірте відсутність складок і натяжений.
8
Зачекавши не менше 2 хвилин після першого притиску, натисніть на ущільнювач ще раз із зусиллям 70 Н. При цьому можна використовувати сам люк, уникаючи відриву задньої і бічних крайок. Для довідки: сильне натискання великим пальцем створює зусилля близько 35 Н/кв.см
9
Перевірте правильність розташування манжети і відсутність відставань. Міцність клейового шару перевірте відтягуванням назад робочої кромки ущільнювача. При зволіканні з силою 10 Н клейовий шар відриватися не повинен.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-JmGa5VXJ6g
Корисна порада
Чи не наклеюйте ущільнювачі з відстаючої захисної пленкой.Соблюдайте інструкції по зберіганню і наклеювання уплотнітеля.Еслі захисна плівка відклеїлась під час роботи з ним, це не страшно. Головне - щоб не встиг засохнути клейовий слой.Во час наклеювання ущільнювача, температура навколишнього повітря повинна бути не нижче 20 градусів. Краще - від 40 до 50 градусів. Якщо є можливість нагріти склеювані деталі до 80 градусів - ущільнювач наклеїти намертво.