Як уникнути карієсу.

Карієс - найпоширеніше захворювання зубів у всьому світі. Він супроводжується поступовим руйнуванням емалі та дентину зуба, а також характерними больовими відчуттями. Щоб запобігти виникненню карієсу і його більш важких наслідків, дотримуйтеся наступних рекомендацій.
Інструкція
1
Намагайтеся міняти зубну щітку кожні три місяці. З часом вона зношується і вже не здатна ефективно очищати ваші зуби.
2
Чистіть зуби двічі на день, вранці і ввечері, а також після кожного прийому їжі. Якщо у вас не завжди є така можливість, то просто прополощіть рот водою.
3
Використовуйте після кожного прийому їжі зубну нитку, щоб видалити застряглі між зубами частинки їжі. Залишки їжі можуть послужити утворенню бактерій і розвитку карієсу.
4
Вживання солодких газованих напоїв може призвести до руйнування зубної емалі. Якщо ви все ж п'єте ці напої, використовуйте для цієї мети соломинку. Вона запобіжить зіткнення ваших зубів з газованою водою.
5
Постарайтеся обмежити себе від вживання цукру в будь-якому його вигляді, замінюючи його фруктами. Цукор - основна причина появи карієсу. Ретельно очищайте порожнину рота після вживання цукровмісних продуктів.
6
Використовуйте спеціальну рідину для полоскання рота, яка допоможе запобігти карієс.
7
Для полоскання рота ви також можете використовувати відвари з лікарських трав, таких як шавлія, меліса, прополіс.
8
Продукція по догляду за порожниною рота, включаючи зубну пасту, повинна містити фтор.
9
Для запобігання зубного нальоту і перешкоди появі бактерій використовуйте протягом дня жувальні гумки без цукру, але жуйте їх не більше двадцяти хвилин після їжі і не частіше 3-4 разів на день.
10
Також можна вдатися до професійної чищенні зубів, яка проводиться спеціальним апаратом за допомогою ультразвуку та води. Результатом такої чистки буде позбавлення від зубного нальоту у важкодоступних місцях. Таким чином ви зможете запобігти появі карієсу і захворювання ясен. Робити таку процедуру слід раз на півроку.
11
І, звичайно ж, принаймні раз в півроку не забувайте відвідувати кабінет стоматолога.
Представники стоматологічних клінік впевнено заявляють про те, що віковий ценз їх пацієнтів падає з кожним днем і якщо раніше з зубним лікарем діти знайомилися ближче до вступу в школу, то сьогодні на прийомі можна побачити малюків, чиї зуби ледве встигли прорізатися. Головний ворог дитячих зубів - карієс, зменшити ризик виникнення якого цілком реально.
Вам знадобиться
  • - Дитяча зубна паста;
  • - Щітка, адаптована для віку дитини;
  • - Регулярні візити до стоматолога.
Інструкція
1
Перед тим, як задуматися про те, як уникнути карієсу у дитини, має сенс звернути увагу не тільки на систему харчування, звичну в родині, а й на регулярність чистки зубів. Для цього необхідно поповнити раціон продуктами, що містять кальцій, серед яких можуть бути присутні не тільки молочні, улюблені далеко не всіма дітьми. Серед продуктів рослинного походження також можна знайти ті, що містять достатню кількість кальцію, що зміцнює емаль. До таких належать бобові, брокколі, листова зелень і не тільки. Також слід організувати саму чистку не рідше двох разів на день.
2
У ранньому віці найкраще чистити зуби дитині самостійно, так як розуміння того, як це слід робити, приходить набагато пізніше. А щоб не відбити інтерес до даного процесу, слід або дати можливість дитині почистити зуби самому, а потім дочистити їх батьківськими зусиллями з дотриманням всіх правил чистки або надійти навпаки. Повністю позбавляти дитину від необхідності чистки зубів не слід, інакше у міру зростання переконати його робити це двічі на день і своїми руками буде проблематично. Пасту при цьому слід підбирати з тієї серії, яка адаптована для конкретної вікової групи. Це обумовлено тим обставиною, що в різному віці у дітей спостерігаються різні потреби в мінеральних речовинах, так само як і індивідуальні навички чищення зубів. Саме тому для найменших, ще не вміють попестити рот після чистки, слід брати пасту з мінімальним вмістом фтору.
3
Також слід регулярно відвідувати стоматолога, так як далеко не завжди батьки можуть побачити перші ознаки карієсу і своєчасно вжити заходів до його лікування. Якщо ж цього не зробити, то лікування може стати більш болючим і дорогим, аж до видалення зубів. Остання обставина також небезпечно, оскільки при занадто великих вільних площинах ясен, які утворюються в результаті видалення декількох зубів підряд, корінні можуть вирости кривими.
Зверніть увагу
Не варто думати, що на молочних зубах карієс у дітей нешкідливий. Він здатний не тільки породити масу хворобливих відчуттів, але і привести до формування спочатку хворих корінних зубів.
Корисна порада
Для тих батьків, хто прагне запобігти карієс у дітей, буде не зайвим дізнатися, наскільки вода в регіоні проживання багата фтором. Якщо в даному елементі випробовується недолік, то емаль зубів буде истончаться і ставати більш схильною карієсу.