Як зробити повітряного змія.

Історія повітряного змія нараховує більше 2 тисяч років, причому протягом цього часу повітряні змії використовувалися в самих різних цілях - від наукових до військових. В даний час виготовлення та запуск повітряних зміїв перейшло в розряд захоплюючого проведення часу та ігор на свіжому повітрі.

Багатовікова історія розвитку повітряного змія породила безліч його конструкцій від найпростіших, які можна зібрати за один вечір, до конструкцій, на виготовлення яких може піти досить багато часу.

Для того щоб зробити повітряного змія найпростішої конструкції нам знадобляться 3 дерев'яних квадратних рейки перетином 5-8 мм. Довжина двох рейок, повинна бути в межах 700-800 мм, третьої - 450-500 мм. Ще нам знадобиться великий аркуш тонкого паперу, хоча, краще для полотна використовувати легку поліетиленову плівку, тому що вона більш міцна. Також знадобляться нитки і клей, наприклад ПВА або «Момент» та близько 100 метрів волосіні товщиною 0,5-0,8 мм.

 1. Дві довгі рейки з'єднуємо посередині за допомогою ниток. Коротку рейку прімативаем до кінців двох довгих так, щоб з одного боку у нас вийшов рівнобедрений трикутник. Нитки ретельно проклеюємо клеєм і даємо йому просохнути.
 2. Далі, для того щоб зробити повітряного змія, натягуємо на отриманий каркас поліетиленову плівку, яку також можна закріпити за допомогою ниток і клею. Плівка повинна бути добре натягнута і не провисати.
 3. Необхідно виготовити і прикріпити вуздечку змія. Для цього до кожної вершині отриманого трикутника прив'язуємо волосінь. Кожну нитку волосіні з'єднуємо один з одним. Довжина двох ниток, які прив'язані до країв конструкції повинні бути приблизно рівні довгій стороні трикутника. Третя нитка, яка кріпиться до центру змія, має бути дещо коротший і від її довжини залежатиме підйомна сила змія. Отже її довжину краще відрегулювати вже при запуску. До місця з'єднання ниток буде кріпитися леер, тобто довга волосінь, намотана на котушку або спеціальне мотовило, яке можна виготовити, наприклад, зі шматка фанери.
 4. Тепер необхідно виготовити хвіст змія. Хвіст є стабілізатором польоту, тому до його виготовлення треба поставитися відповідально. Найпростіше виготовити хвіст з волосіні або нитки довгою кілька метрів, до якої прив'язати звичайні аркуші паперу, складені гармошкою. Такі листи потрібно прив'язувати на відстані 15-30 см один від одного. Можна придумати і інший варіант конструкції хвоста. Можливо, довжину і вагу хвоста доведеться підбирати вже при запуску. Занадто важких хвіст буде тягнути змій вниз, занадто легкий - дозволятиме йому закручуватися, що призведе до падіння змія.

Ось і все, наш змій готовий до першого запуску. Найкраще запускати повітряного змія удвох, попередньо розмотавши леер на 20-30 метрів і починати бігти проти вітру. Як тільки змій почне вириватися з рук, його потрібно відпустити і керувати ним за допомогою леера. З першого разу може й не вийде, але це нормально, в будь-якій справі потрібно придбати певний досвід і все у вас вийде.

Повітряний змій - це найперший літальний апарат, який був зроблений людиною. Історія його появи дуже древня - кілька тисяч років тому його придумали в Китаї. Сьогодні діти дуже люблять запускати повітряного змія . Зробити його самостійно не складе труднощів, необхідно лише знайти необхідні матеріали і запастися терпінням.
Вам знадобиться
 • - дві пятімілліметровий гладкі дерев'яні палички (дна довжиною 1 м, інша 80 см);
 • - подарункова пакувальний папір;
 • - 30 м тонкого шнура (мотузки);
 • - клей;
 • - невелика пилка (можна взяти пилочку для нігтів);
 • - ножиці;
 • - лінійка.
Інструкція
1
пилки зробіть на обох кінцях (з торця) паличок пропили глибиною в 3 мм.
2
Складені навхрест палички зв'яжіть мотузкою і закріпіть клеєм так, щоб більш коротка паличка своєї серединою лежала на довгій паличці в 20-ти см від одного з її кінців.
3
Намотайте по площині отриманого каркаса 7 м мотузки, захоплюючи всі чотири кінця паличок і вставляючи мотузку в усі пропили. Зауважте вузлом мотузку на нижньому кінці, а чотири метра залиште вільними - це буде хвіст змія .
4
Виріжте з подарункового паперу три квадрата зі сторонами по 20 см кожна, і складіть кожен гармошкою, потім прив'яжіть отримані бантики до хвоста змія на однаковій відстані один від одного.
5
Покладіть каркас змія на красиву папір і обріжте її по ньому так, щоб з усіх боків папір виступала на 2 см. Виступаючі паперові краю підігніть під мотузку і приклейте для міцності.
6
Прикріпіть до чотирьох кутах чотири шнурка (довжина кожного 60 см), потім, з'єднайте їх разом на досить довгій мотузці (20 см), яку намотайте на лінійку - тримаючись за неї, можна сміливо відпускати змія .
7
Ось так просто за допомогою підручних канцелярського приладдя можна зробити літаючого змія .Тепер найважче. Пам'ятайте, що змій злітає тільки проти вітру. Тепер треба побігти і потягнути його за собою, а коли він почне набирати висоту, поступово відпускати мотузку, накручену на лінійку. Якщо буде вітерець, змій стане злітати швидше і, нарешті, опиниться в небі.