Як знайти радіус кола, якщо відома його площа.

У число параметрів кола, як найпростішої плоскої фігури, входять його радіус, діаметр, довжина кола (периметр) і площу. Якщо відомо чисельне значення будь-якого з цих параметрів, то обчислення всіх інших не складає труднощів. Зокрема, знаючи площа ділянки площині, обмеженого лінією, кожна точка якої знаходиться на однаковій відстані від центру цієї ділянки, можна обчислити радіус кола, тобто відстань між центром і кожною точкою кола.
Інструкція
1
Використовуйте число Пі для знаходження радіуса за відомою площі круга. Ця константа задає пропорцію між діаметром кола і довжиною його межі (кола). Довжина кола визначає максимальну площу площині, яку можливо з її допомогою охопити, а діаметр дорівнює двом радіусам, тому і площа з радіусом теж співвідносяться один з одним з пропорцією, яку можна виразити через число Пі. Ця константа (?) Визначається як співвідношення площі (S) і зведеного в квадрат радіус (r) кола. З цього випливає, що радіус можна виразити, як квадратний корінь з частки від ділення площі на число Пі: r =? (S/?).
2
Використовуйте будь-якої калькулятор для практичних розрахунків по знаходженню радіусу кола при відомій площі, так як знаходити квадратні корені в розумі трохи важко для людини, що не володіє видатними здібностями в галузі математики. Не обов'язково використовувати калькулятор, як самостійний пристрій - це може бути і програмний калькулятор ОС Windows, який можна запустити, натиснувши гарячі клавіші Win + R, потім набравши calc і натиснувши клавішу Enter. Якщо цей калькулятор перемкнути в «інженерний» або «науковий» режим, вибравши відповідний пункт в розділі «Вид» його меню, то не доведеться вручну вводити значення числа Пі - для цього в інтерфейсі додасться окрема кнопка. Операція витягання квадратного кореня в цьому варіанті інтерфейсу калькулятора реалізується за допомогою кнопки x ^ 2 при поставленої позначці в чекбоксі Inv, а операція ділення, необхідна при обчисленні радіуса, ніяких особливостей тут не має.
3
Скористайтеся калькулятором, вбудованим в деякі з пошукових систем, якщо не хочете мати справу з кнопковим інтерфейсом. Наприклад, для обчислення радіуса кола, площа якого становить п'ятдесят метрів, перейдіть на сайт google.com і введіть пошуковий запит sqrt (50/pi). Google зробить розрахунок і покаже результат 3,9894228.