Як написати твір-опис картини.

Щоб ваше твір по картині відрізнялося від сотень інших, підійдіть до процесу творчо і дотримуйтеся основних правил написання залежно від того, в якому жанрі написано художній твір.
Інструкція
1
Твір по картині, на якій зображена природа, можна почати з власних вражень. Розкажіть, що б ви відчули, опинившись на цьому місці. Не використовуйте фрази «На першому плані ми бачимо кінь, за нею стоїть будинок», обійдіть без штампів, краще писати власними простими словами. Відзначте деталі, в картинах-пейзажах вони мають велике значення. Наприклад, у будинку відкриті двері, напевно, там чекають гостей. Димку стелиться по воді, значить, скоро похолодання, і листя облетять. Висновок: художник встиг зафіксувати останні дні золотої осені. Не бійтеся робити припущення, тому що ніхто не знає точно, «Що художник хотів сказати своєю картиною». Знайдіть інформацію, коли була написана картина, і що відбувалося в житті автора в той час. В кінці зробіть висновок про те, чи передає стан природи настрій художника, чи відчувається в ній віяння змін.
2
При роботі над твором про портрет придивіться до моделі. Напишіть, що ви читаєте в її очах. Чи відчуваєте ви безтурботність, умиротворення людини або, навпаки, він заряджає вас енергією. Якщо на портреті зображена благополучна дама з вищого світу, розкажіть власну думку, чи задоволена вона своїм життям, чи щаслива. Зверніть увагу на деталі предметів туалету та одягу. Відзначте, що художник ретельно промалював струмує шовк, блискучий атлас, м'який оксамит. Якщо перед вами портрет діяча культури чи важливої історичної особистості, зверніться до його біографії, використовуйте факти з життя при описі, але не перевантажуйте свою роботу зайвою інформацією. Якщо формат твори дозволяє, зверніться до физиогномике, «прочитайте» зморшки, носогубні складки, пращури очей. Висувайте гіпотези про характер людини, її думках. Наприкінці твори висловіть свою думку, чи цікава вам особисто зображена персона, чи хотілося б вам з нею спілкуватися.
3
Твір по картині, присвяченій історичним подіям чи батальним сценам, не обійдеться без пошуку інформації про це. Писати такі твори простіше, оскільки в картині присутній яскравий сюжет, є передісторія, і відомо, що буде далі. Тому приділіть увагу непомітним на перший погляд речей. Відпочиньте від смислового центру картини і подумайте, що вас зацікавило, що не залишило байдужим. Це зробить ваше твір відмінним від інших. Зверніть увагу на вибір місця, де розгортаються події, підкреслює воно тривогу героїв або їх самовладання. В останній частині міркуйте про те, що спонукало художника вибрати саме цей сюжет для картини, що, на вашу думку, автор вважав найважливішим у своїй роботі.