Як навчити дітей пдд.

Знання правил дорожнього руху - основа безпеки сучасної людини. І це перші правила, які повинен знати і застосовувати дитина. В обов'язки батьків входить навчити дитину цим постулатам, хоча часто саме батьки виступають наочним прикладом того, як робити не треба. А якщо врахувати, що діти копіюють батьківські моделі поведінки, не дивно, що дорожньо-транспортні пригоди за участю маленьких пішоходів стали відбуватися все частіше.
Інструкція
1
Навчання правилам краще почати з особистого прикладу. Якщо дитина щодня бачить, як його мама або тато переходять дорогу на заборонний сигнал світлофора, не по «зебрі» або не дотримуються правила в ролі водіїв, ніякі розмови про те, як треба правильно робити, на дитину не подіють. Кожен свій вихід на дорогу ви повинні коментувати дитині. Чому ви зупинилися біля переходу, чому чекаєте, навіщо треба подивитися ліворуч, а потім праворуч і т.д.
2
Лякати маленької дитини наслідками неправильної поведінки на дорозі не потрібно. А от школярі вже достатньо дорослі, щоб оцінити наслідки свого необдуманого вчинку. Та й контролю за ними потрібно більше. Вони можуть порушувати правила просто за компанію, щоб не виглядати в очах однокласників слабаком. Спробуйте донести до дитини, що ризик власним життям - це дурість і треба навчитися гідно відповідати на подібні перевірки на міцність.
3
Якщо дитина вже гуляє або ходить в школу самостійно, ви можете особисто перевірити, як він дотримується ПДД. Якщо йому доводиться переходити дорогу, прослідкуйте за ним. В цьому немає нічого ганебного і недопустимого - ви всього лише хочете упевнитися в його безпеці. І якщо спостереження виявляться невтішними, з дитиною доведеться серйозно поговорити. Тільки не видавайте, звідки у вас ця інформація, так можна втратити довіру сина чи дочки. А скористатися «стеженням», швидше за все, ще доведеться не раз.
4
Дошкольнику ази дорожньої безпеки краще підносити в ігровій формі. Якщо ви їдете з дитиною в машині, то попросіть його коментувати всі дії пішоходів, даючи їм оцінку. Удома можна змоделювати дорожню ситуацію за допомогою іграшкових машинок і ляльок або м'яких ведмедиків і зайчиків.
5
ГИБДД часто проводить профілактичну роботу серед дітей, в яку включені різні заходи і свята. Намагайтеся відвідувати такі заходи, на яких дитина може побувати і в ролі інспектора, і в ролі водія, і в ролі пішохода.