Як навчити дитину вимовляти букву р.

Вимова літери «р», звук якої діти засвоюють пізніше всіх, є однією з найважчих завдань. А для того щоб дитина вимовляв слова правильно, необхідно регулярно виділяти час на заняття з розвитку мовлення.
Інструкція
1
Щоб навчити дитину вимовляти букву «р», виконуйте щодня комплекс спеціальних вправ. Попросіть його вимити руки і сісти навпроти вас. Показуйте на своєму прикладі наступні вправи, і нехай малюк повторює.
2
Покладіть великий палець під язик і почніть пересувати його з боку в бік. Після цього розтягніть губи в усмішці і проведіть язиком по зубах, як би почистіть їх. Спочатку з зовнішньої, а потім з внутрішньої сторони. Нижньою щелепою при цьому рухати не можна. Зачепитеся мовою за верхні зуби і вигніть його дугою. Завмріть в такому положенні на декілька секунд. Знову розтягніть губи в усмішці і покусайте язичок, починаючи від самого кінчика. Ця вправа спрямована на активізацію м'язів мови. Потім зобразите цокіт копит коня. Розслабте губи і промовте «Брр!». Позмагайтеся з малюком, у кого язик довший. Спробуйте дістати язиком до носа й підборіддя. Розкладіть у краю стола шматочки печива чи фруктів, нехай малюк спробує дістати до них мовою. Тренуйте вимова інших звуків, особливо «т» і «д». Всі ці вправи повинні проходити у формі гри і в жодному разі не змушуйте малюка, якщо він не в дусі. Не пропонуйте виконати все відразу, розбийте вправи на частини, а між ними проводите закріплюють заняття.
3
Читайте і заучуйте різні скоромовки. Малюк захопиться і обов'язково захоче показати всім свої навички. До того ж, можна придумувати власні скоромовки.
4
Особливо хороші ті розвиваючі вправи, які можна виконувати кілька разів на день. Попросіть малюка показати вам, як ричить лев. Наливайте в блюдечко молоко або чай, нехай дитина зображує кошеня. Такі вправи є дуже хорошим тренінгом для дитячого язичка.
5
Використовуйте спеціальні книжки-розмальовки з логопедическим ухилом. Вони містять спеціальні завдання, пов'язані з буквою «р», які допомагають розвитку пам'яті, моторики та правильної вимови.
Усі батьки в певний момент стикаються з проблемами у формуванні мови у дітей, зокрема, зі складністю вимови букв. В основному ці складності є природним явищем, яке проходить само собою. Але, часом, виникають ситуації, коли дитина потребує допомоги.
Інструкція
1
Складнощі в вимові букви «р» - найпоширеніше явище серед проблем, що виникають у дітей в мові. Якщо дитина не навчився вимовляти цю букву до 5 років, то це не є приводом для занепокоєння, оскільки тільки до 6-ти років діти повинні повністю освоїти алфавіт. Якщо ж ви помітили серйозні відхилення від нормального становлення мови, яке повинно бути в даному конкретному віці, то необхідно обов'язково звернутися до логопеда. Лікар зможе виявити причини такого відхилення і визначити основні принципи лікування.
2
Для того щоб в майбутньому не виникали проблеми з промовою, щоб навчити дитини вимовляти букву «р», можна вже з трьох років (а для деяких дітей і раніше, в залежності від рівня їх розвитку), почати виконувати вправи. Потрібно пам'ятати, що примушувати і змушувати робити вправи ні в якому разі не можна. Навчання має відбуватися у формі гри, ви повинні зуміти зацікавити дитину, щоб він з азартом робив те, що ви йому скажете.
3
Для зміцнення м'язів дуже корисно наступну вправу. Навчіть дитину видавати звук, неначе цокає конячка, нехай він повторює за вами, цокаючи язичком. Потім нехай малюк притисне мову до неба і, не відриваючи, почне опускати й піднімати нижню щелепу.
4
Ще одна вправа у вигляді гри, яке сприяє зміцненню м'язів: хто сильніший зможе висунути язик. У дітей зазвичай з'являється азарт, і вони з задоволенням змагаються з батьками.
5
Веселе вправу з вимовою літери: попросіть дитину показати, як злиться тигр. Нехай дитина спробує порикувати. Коли малюк добре навчиться окремо вимовляти букву «р», можна починати тренуватися на словах.
6
Вчити дитину вимовляти букву «р» у складі тих слів, які він добре знає і часто вживає. Підберіть слова, в яких «р» поєднується з твердими приголосними, наприклад з буквами «т» і «д». Потім вимовляєте слова, в яких буква знаходиться у відкритому складі. Коли дитина навчиться вимовляти добре знайомі слова, можна поступово починати навчати його новим. Також можна повчити веселі скоромовки.