Як контролювати мережу.

Для контролю стану мережі необхідно використовувати спеціальні програми. У тому випадку, якщо ваша мережа створена за допомогою маршрутизатора або Wi-Fi адаптера, контроль можна здійснити власними програмами цих пристроїв.
Вам знадобиться
  • - Wi-Fi адаптер
Інструкція
1
Створіть мережу, використовуючи Wi-Fi адаптер. Необхідно вибрати пристрій, здатний створювати власні точки доступу, а не підключатися до вже існуючих. Як приклад візьміть адаптер ASUS PCI-G31.
2
Стандартні драйвери до цього пристрою підходять тільки для операційної системи Windows XP. Бажають налаштувати це обладнання в середовищі ОС Windows Seven або Vista можуть скористатися драйверами фірми Ralink. Підключіть пристрій бездротового зв'язку до комп'ютера і встановіть програмне забезпечення, що постачається в комплекті з Wi-Fi адаптером.
3
Запустіть встановлену програму. Відкрийте меню Config і перейдіть у вкладку SoftAP. Тепер встановіть прапорець біля пункту Sofp AP Mode. Знайдіть пункт Internet і встановіть галочку навпроти параметра Enable ICS. Обов'язково виберіть ваше підключення до інтернету в поле Available network Connections. Натисніть кнопку Apply для застосування обраних параметрів.
4
Підключіть один або кілька ноутбуків до створеної точки доступу. Перевірте наявність підключення до інтернету у ваших мобільних комп'ютерів. Тепер відкрийте програму настройки Wi-Fi адаптера. Виберіть меню Status і перейдіть до вкладці Association Table. У списку, будуть відображатися MAC-адреси пристроїв, підключених до вашої точки доступу. Це меню не дозволяє змінювати параметри підключень.
5
Щоб дозволити або заборонити певним пристроям підключення до вашої мережі, перейдіть в меню Config. Відкрийте вкладку Access Control. Тепер в меню Access Control Policy виберіть пункт Accept. В поле Access Control List введіть MAC-адресу пристрою, якому необхідно дозволити доступ до мережі. Натисніть кнопку Add. Повторіть цей алгоритм для додавання нових пристроїв. Натисніть кнопку Apply для збереження змін.