Як зробити підвищувальний трансформатор. Як зробити трансформатор підвищує.

Змінна напруга, на відміну від постійного, легко піддається не тільки зниження, але й підвищенню. Для цього ще з кінця дев'ятнадцятого століття використовуються трансформатори різних конструкцій.
Інструкція
1
Візьміть будь готовий трансформатор, піддається розбиранню. Його характеристики можуть бути такими, які для ваших цілей абсолютно не підходять. Головне, щоб він підходив по всього одному параметру - потужності, а також обов'язково був розрахований на частоту в 50 Гц.
2
Розберіть трансформатор. Намотайте поверх наявних на ньому обмоток ще одну, яка містить рівно сто витків. Знову зберіть його.
3
На ту з обмоток трансформатора, про яку вам гарантовано відомо, що вона є мережевий, подайте напругу мережі через запобіжник, номінал якого розрахуйте, поділивши потужність трансформатора на напругу мережі.
4
Підключіть до тимчасової обмотці вольтметр. Поділіть число 100 на виміряне напруга, і ви отримаєте важливий параметр трансформатора - кількість витків на вольт. Запишіть його і позначте як N.
5
Вимкніть і розберіть трансформатор. Змотайте з нього не тільки тимчасову обмотку, але і всі інші обмотки, крім мережевий (вона намотана останньої). Ізоляцію, яка відокремлює її від інших обмоток, ні в якому разі не видаляйте. Візьміть до відома, що тепер мережева обмотка трансформатора вважається не первинної, а вторинною.
6
Змінна напруга, яке ви збираєтеся подавати на первинну обмотку, помножте на N. Частота цієї напруги також повинна бути рівна 50 Гц. Отримати змінну напругу з такими параметрами, скажімо, від акумулятора можна, використовуючи саморобний двотактний ключовий інвертор будь-якої конструкції. Намотайте поверх ізоляції нову первинну обмотку, число витків якої дорівнює результату множення. Використовуйте для цього провід такого перетину, щоб він витримав струм через обмотку. Щоб дізнатися цей струм, поділіть потужність на первинне напруга.
7
Заізолюйте первинну обмотку. Підключіть до вторинної навантаження, після чого подайте на первинну низьке змінну напругу. Навантаження повинна запрацювати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mHq3gJywtBA
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що трансформатор є що підвищує, і навіть при низькому напрузі виробляє високе. А самоіндукція може призвести до виникнення сплесків високої напруги навіть на первинній обмотке.Пріміте заходи щодо запобігання наскрізного струму в інверторе.Нікогда не намагайтеся живити трансформатор постійною напругою.
Корисна порада
Перед розрахунками всі одиниці переводите в систему СІ.