Як встановити двигун на КАМАЗ.

У власників автомобілів КАМАЗ рано чи пізно виникає багато питань по установці нового двигуна. Демонтаж і монтаж силової установки необхідний з причин ремонту, виходу з ладу. І операція ускладнюється великою вагою агрегату. Без підйомних механізмів цей обсяг робіт виконати не можливо.
Вам знадобиться
  • - автомобіль КАМАЗ;
  • - підйомний кран;
  • - ремонтний комплект для установки двигуна.
Інструкція
1
Зніміть двигун з підпірок і встановіть на автомобіль КАМАЗ з допомогою підйомного механізму. У якості останнього можете використовувати підйомний кран або лебідку. Задні опори двигуна скріпіть з кронштейнами. В отвори вкрутіть болти і затисніть їх.
2
За допомогою чотирьох болтів встановіть крильчатку вентилятора. З'єднайте трубкою розширювальний бачок з радіатором. Підведіть верхній патрубок радіатора до двигуна. Далі, приєднайте трубку обігрівача кабіни з силовим агрегатом. Не забудьте поставити верхній рукав радіатора і затягніть хомутом. Верхній бачок з'єднайте з розширювачем шлангом.
3
За допомогою чотирьох болтів встановіть крильчатку вентилятора. З'єднайте трубкою розширювальний бачок з радіатором. Підведіть верхній патрубок радіатора до двигуна. Далі приєднаєте трубку обігрівача кабіни з силовим агрегатом. Не забудьте поставити верхній рукав радіатора і затягніть хомутом. Верхній бачок з'єднайте з розширювачем шлангом.
4
Візьміть два болти і з їх допомогою закріпіть підвідний патрубок до водяного насосу. Зістикуйте штовхач управління подачі палива. З'єднайте маслопровод низького і високого тиску до гідропідсилювачу. Тільки після цього долийте масло до необхідного рівня.
5
Поставте на своє місце живить і дренажний паливопроводи. Повітряними шлангами з'єднайте компресор і вологомастиловідділювачі. Встановіть повітропровід пневмоцилиндра. Далі підведіть повітря до зчеплення і редукційне клапану. Закріпіть на місце повітряний фільтр.
6
Встановіть роз'єми і кабелі датчиків тиску масла, температури охолоджуючої рідини. Їх має бути по два. Поставте датчики спідометра, заднього ходу і генератора. Не забудьте про дві штіфтованние свічки.
7
Підніміть КАМАЗ підйомником і з'єднайте картер двигуна і масляний радіатор мастилопроводом. Залийте в двигун масло, антифриз або тосол. Паливну систему автомобіля прокачайте ручним насосом підкачки.
8
Опустіть кабіну і зашплінтуйте замки. Опустіть передню облицювальну панель і встановіть буфер. Підключіть стартер до тягового реле. З'єднайте Гидропровод ПГУ і зчеплення. Підведіть патрубки турбіни. Зістикуйте передню частину кардана проміжного моста до коробки передач.
9
Зніміть підйомник і покачайте зчеплення, не забувши перевірити рівень рідини. Поставте акумулятори і заведіть двигун КАМАЗа. Перевірте силовий агрегат на предмет підтікання масла і охолоджуючої рідини.
Корисна порада
Для установки двигуна на автомобіль КАМАЗ використовуйте підйомні механізми, вантажопідйомністю понад півтори тонни. Пам'ятайте, що вага силової установки становить 885 кілограмів.