Як пов'язати шаль гачком. В'яжемо шаль спицями.

Зв'язати шаль гачком можна досить легко і швидко, якщо у вас вже є досвід в'язання гачком шарфа, пінеток або навіть лялькового гардероба. Однак при в'язанні шалі варто врахувати нюанси і особливості технології роботи, які можуть у новачків викликати деякі складності.
Інструкція
1
В першу чергу, до розряду складнощів варто віднести проблему вибору орнаменту, візерунка і колірної гами. Різноманітність візерунків часто ускладнює вибір орнаменту, тому для першої шалі краще підібрати простий і елегантний малюнок. Та й в'язати першу шаль гачком краще в однотонному варіанті. Щоб зв'язати шаль стандартного розміру, буде потрібно 400-500 г пряжі. Для в'язання шалі гачком найбільш краща вовняна пряжа з співвідношенням акрилу і вовни 30:70 або 40:60. Мохерова або бавовняна пряжа вимагають деякої навички роботи і певною мірою майстерності.
2
Щоб зв'язати шаль гачком, вам знадобиться почати з гострого кута шалі. В якості першого досвіду в'язання шалі гачком, цілком підійде мотив із стовпчиків з накидом і повітряними петлями між ними. Цей мотив досить простий, однак шаль, виконана цим візерунком і прикрашена по каймі ажурними елементами, буде виглядати елегантно і стильно.
3
Короткі краю шалі в'яжуть так, щоб їх довжина виявилася по 95-100 см. Довгий край шалі при цьому повинен вписатися в діапазон розміру 135-145 см. Для прикраси шалі ажурними мотивами можна кожен мотив в'язати окремо, а потім зв'язати їх разом і акуратними потайними стежками пришити до каймі шалі. Іншим варіантом може стати довязка орнаменту до крайки шалі за допомогою сітки з повітряних петель.
4
В тому випадку, коли в'язання мотивів представляється надмірно складним і тривалим, можна обв'язати короткі краю шалі мереживним ажурним орнаментом. Мереживні орнаменти базуються на різноманітті арочек з повітряних петель, обв'язаних стовпчиками з накидами. Розташування арочек моделюється залежно від фантазії в'язальниці. Для прикраси шалі орнаментованої облямівкою застосовується як пряжа «в тон» до основного кольору шалі, так і контрастні за кольором нитки. Відмінний ефект забезпечує використання контрастних ниток при створенні пишної бахроми на кайме шалі.
5
Зв'язати шаль гачком може будь-яка починаюча рукодільниця. При цьому різноманітність технік в'язання, методик виконання візерунків і ажурних вставок дозволяє створювати за допомогою гачка і пари мотків пряжі дивовижні за красою вироби.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=r8wDSwGdcPk