Як дізнатися кількість спрацьовувань затвора.

Кількість спрацьовувань затвора можна дізнатися тільки на цифровій камері, і то не на кожній моделі. Деякі виробники передбачили способи визначення «пробігу» фотоапарата, а інші залишили своїх покупців справлятися якось інакше, визначаючи зношеність затвора на око. Саме затвор на дзеркальних фотокамерах є найбільш швидко виходять з ладу механізмом, і саме по ньому визначають загальну працездатність фотоапарата.
Вам знадобиться
  • - програма Opanda EXIF;
  • - програма ShowExif.
Інструкція
1
Компанії Nikon і Pentax заносять всі відомості про те, скільки разів затвор на фотоапараті спрацював, у файл спеціального формату - exif. Це дуже невеликий файл, він зберігається в кожному зображенні, яке було зроблено на камеру. Вам потрібно відкрити саму останню зроблену фотографію в програмі, читаючої exif, і там, у властивостях, які відкриються для перегляду, можна буде знайти рядок «Total Number of Shutter Releases». Її значення - це і є кількість спрацьовувань затвора. Додатків, які читають exif-формат, безліч. Одні з найпростіших - це Opanda EXIF і ShowExif.
2
Інший найбільший виробник цифрових дзеркальних фотоапаратів Canon неповністю підтримує exif-файли. На якихось камерах вони є, а на інших ні. Можна спробувати відкрити зображення в програмі, читаючої цей формат, і подивитися, чи підтримує саме ваша камера цей спосіб з'ясувати кількість спрацьовувань затвора.
3
Фотоапарати Olympus відрізняються нетривіальним підходом до вирішення проблеми. Щоб дізнатися кількість клацань затвора, потрібно зробити кілька кроків, далеко не очевидних на перший погляд. Увімкніть камеру і відкрийте відділення карти пам'яті. Тепер натисніть кнопки play і OK одночасно. Після цього по черзі натискайте стрілку вгору, стрілку вниз, потім вліво і вправо. Тепер тисніть на затвор і ще раз стрілку вгору. На екрані з'явиться інформація про кількість спрацьовувань затвора.
4
Якщо фотоапарат не підтримує exif-файл, то нічого іншого не залишається, окрім як спробувати визначити його зношеність на око. Те ж саме стосується і механічних фотоапаратів, в яких ніхто не рахував, скільки разів клацнув затвор. Якщо у вас є сумніви, то досить надійний спосіб - це віднести камеру в сервісний центр, де фахівці зможуть точніше визначити, наскільки вона зношена.
Корисна порада
Професійні камери дозволяють робити близько 150 тис. Знімків на одну камеру, затвор весь цей час повинен справно працювати. У аматорських фотоапаратів ресурс поменше, зазвичай їх вистачає приблизно на 50 тис. Кадрів - багато залежить від конкретної моделі та умов експлуатації.