Як підключити реле часу. реле часу своїми руками.

Реле часу являє собою пристрій, як правило, призначене для управління навантаженням (споживачами) в різних системах побутової та промислової автоматики. Застосовуються такі реле для управління з часу механізмами і електричними ланцюгами відповідно до передбачених технологіями. Це можуть бути системи управління вентиляцією, опаленням, конвеєрами і так далі. Спосіб підключення реле часу багато в чому залежить від конкретного типу реле.
Інструкція
1
Для прикладу вивчіть спосіб підключення реле часу 2РВМ. Пристрій служить для управління двома незалежними один від одного електричними ланцюгами за допомогою замикання ланцюгів і їх розмикання за програмами з подобова режимом. Щоб задати дві незалежні програми, проводиться установка штифтів в спеціально передбачені отвори програмного диска.
2
Перш ніж підключати реле часу, прикріпіть його до стіни в трьох точках. Положення пристрою має бути вертикальним (допустиме відхилення від вертикалі становить 10 градусів). При виборі місця кріплення реле враховуйте, що температура навколишнього середовища в приміщенні повинна бути в межах від мінус 20 до плюс 50 градусів Цельсія, а вологість не повинна перевищувати 80%.
3
Надійно закріпіть реле за місцем установки. Зніміть кришку пристрою і заземлите механізм реле. При цьому контакт «Земля» приєднаєте до контактів «220 В» попередньо знеструмленій мережі з відповідною напругою. Перед проведенням монтажу обов'язково переконайтеся в тому, що напруга в мережі відключено.
4
Підключіть навантаження до контактів реле, які мають маркування «I прогр.» Та «II прогр.». Встановіть необхідну програму, загвинтивши штифти у відповідні отвори програмного диска. Штифти, що залишилися невикористаними, загорніть в м'який папір і помістіть в поглиблення, розташоване в основі корпусу реле. Поверніть програмний диск за годинниковою стрілкою, щоб він плавно і без заїдань перевів зірочки обох програм.
5
Закрийте кришку реле. Подайте харчування на пристрій на 10-15 хвилин, після чого вимкніть живлення. Відкрийте кришку реле, встановіть диск шкали хвилин і програмний диск на точний час (для цього є відповідні покажчики). Важіль на кожусі встановіть в положення «Пуск». Закрийте кришку реле і подайте харчування 220 В.