Як скласти зведений кошторисний розрахунок.

Щоб скласти зведений кошторисний розрахунок, підготуйте всі раніше створені документи з сумами, які потрібно врахувати. До них відносяться зведення витрат, локальні таблиці і додаткові витрати.
Інструкція
1
Створіть у програмі Excel таблицю з наступними назвами стовпців: - номер за порядком; - найменування робіт або виробів; - вартість за одну послугу або одиницю товару; - загальна кількість; - загальна вартість; - примітки. Впишіть в таблицю по порядку всі дані, починаючи з найважливіших. У примітках вкажіть, які роботи вже виконані і які матеріали куплені.
2
Створіть стільки рядків, скільки видів робіт і найменувань виробів буде внесено. Якщо після перенесення відомостей їх не вистачило, додайте додаткові. Зробити це можна, виділивши область, куди буде внесена потрібна інформація. Натиснувши на праву кнопку миші, ви побачите напис «Додати осередку». Перейдіть по посиланню. З'явиться віконце, в якому зазначені подальші дії. З їх допомогою можна додати або видалити окремі рядки або цілі стовпці.
3
Щоб порахувати загальну суму, отформатируйте стовпці з цифрами. Зробіть це, виділивши потрібні комірки, натиснувши на ліву кнопку миші. Потім натисніть на праву і зайдіть в «Формат ячеек». Клікніть на закладку «Число». Виберіть «Числовий» або «Грошовий».
4
Якщо скласти потрібно осередки, що йдуть НЕ поспіль, використовуйте формулу. Її можна ввести, натиснувши на позначення fx на стику стовпців B і C. Виділіть рядки, стовпці або окремі цифри, які хочете підсумувати, натиснувши на ліву кнопку миші. Клікніть на формулу і розрахунок буде проведений автоматично.
5
Обов'язково відформатуйте стовпці з текстом, щоб інформація відображалась правильно. Виділіть потрібний і зайдіть в «Формат ячеек». Виберіть перше віконце «Число». Визначте формат - «Текстовий».
Корисна порада
Пам'ятайте про те, що зведений кошторисний розрахунок - підсумковий варіант суми. Вносьте туди всі витрати, аж до найдрібніших. Після передачі його керівництву або замовнику внести зміни до бюджету буде дуже складно.