Як підвищити гемоглобін у дітей до року.

гемоглобіну називається білок, що міститься в еритроцитах і виконує функцію перенесення кисню від легенів до тканин. При зниженні гемоглобіну (еритроцитів) настає анемія. Анемія - важкий стан організму, при якому знижується забезпечення киснем і організм відчуває гіпоксію. Гемоглобін складається з білка і сполуки заліза. Найчастіше анемія виникає на тлі браку заліза і носить назву залізодефіцитної анемії.
Вам знадобиться
  • - грудне вигодовування;
  • - суміші, збагачені залізом;
  • - правильне харчування;
  • - прогулянки на свіжому повітрі;
Інструкція
1
Низький рівень гемоглобіну можна визначити за клінічним аналізом крові. Гемоглобін вважається нормальним при значенні більше 110. Якщо результат знаходиться в межах 100-110, слід насторожитися і звернути увагу на харчування малюка. Якщо значення менше 100 (у малюків до 6 місяців менше 90), то дитині, швидше за все, зажадає лікування, яке має призначити лікар. Зниження гемоглобіну в крові може проявитися млявістю, зниженням апетиту, затримкою розвитку та зростання.
2
Профілактику анемії у новонародженого малюка слід проводити ще під час вагітності. Вживайте продукти, багаті залізом - м'ясо, гречку, гранатовий сік.
3
Намагайтеся годувати малюка грудним молоком хоча б 6-12 місяців. Воно повністю забезпечує потребу організму дитини в залозі. Біологічна доступність заліза в материнському молоці становить 50%. При цьому не забувайте, що годує матір повинна стежити за своїм харчуванням і вживати продукти, багаті залізом. Якщо немовля перебуває на штучному вигодовуванні, то проконсультуйтеся з лікарем про вибір суміші з підвищеним вмістом заліза.
4
Після того, як ви введете дитині прикорм, намагайтеся планувати його раціон з урахуванням наявності низького гемоглобіну. Правильна корекція раціону допоможе поліпшити показники гемоглобіну. Малюкові з 7 місяців можна ввести м'ясо, яке є найкращим джерелом легкозасвоюваного заліза (доступність заліза з м'яса становить приблизно 23%).
5
Не давайте дитині до року незбиране коров'яче молоко. Цей продукт може викликати пошкодження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту малюка, що призведе до втрати заліза і низькому гемоглобину.
6
Крім правильного харчування для нормалізації рівня гемоглобіну дитячому організму необхідні щоденні прогулянки на свіжому повітрі не менше 3 годин, а також дихальні вправи і гімнастика відповідно до вікової групою.
Зверніть увагу
У дітей до року мається фізіологічне зниження показників гемоглобіну. норма гемоглобіну для дітей до року 100-120 і не рекомендується намагатися ... Для дітей до 6-ти місяців мінімум гемоглобіну 90-100, від 6 до року 100-110, якщо більше - все в порядку, а якщо менше, треба проконсультуватися з педіатром.
Корисна порада
Як підвищити гемоглобін у дітей до року. Гемоглобін - складний железосодержащий білок кровосодержащіх тварин, здатний оборотно зв'язуватися з киснем, забезпечуючи його перенесення в тканині. За результатами тесту крові Вашого малюка Ви можете самостійно підвищити рівень гемоглобіну НЕ медикаментозними засобами. Правильне харчування - ось що потрібно Вашій дитині! Далі в статті Ви дізнаєтеся, як підвищити гемоглобін у дітей до року.
Через порушення внутрішньоутробного розвитку дитина може з'явитися на світ вже з недостатнім вмістом гемоглобіну в крові. Це, в свою чергу, загрожує затримками у психічному та розумовому розвитку, тому дуже важливо вжити заходів до нормалізації рівня гемоглобіну .
Інструкція
1
Намагайтеся проводити з немовлям більше часу на свіжому повітрі. Чи не менше, ніж 3:00 щодня. Провітрюйте частіше його кімнату, особливо перед сном. Можете провести курс масажу.
2
Забезпечте правильне повноцінне харчування. Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, правильно харчуватися повинна мати. Вживайте в їжу продукти з великим вмістом заліза. Для «штучників» здобувайте збалансовані поживні суміші, в яких вміст заліза вище, ніж у інших. Рекомендується прикорм дітей з недоліком гемоглобіну починати раніше на 3 - 4 тижні.
3
Найбільша кількість заліза міститься в яловичому мовою, м'ясі кролика, індички. Велика кількість знаходиться також в печінці, але засвоюється гірше, ніж з інших продуктів. З рослинної їжі віддайте перевагу вівсяній і гречаній крупі, чорниці, пшону.
4
Ви можете застосовувати лікарські препарати. Як правило, вони продаються в аптеках у формі сиропів або крапель. Починати лікування слід з консультації у педіатра. Він вам порадить і засіб, і спосіб застосування. Як правило, для початку препарат використовують тільки на третину від звичайної дози, спостерігаючи за реакцією дитини.
5
Простежте, чи немає у малюка алергічної реакції. У разі якщо стілець потемнів і став рідким, припиніть застосування препаратів і негайно зверніться до лікаря. Так само можлива поява болю в животі, свербежу, відрижки, почервоніння шкірних покривів. Можливо у дитини непереносимість до компонентів лікарського засобу. У всіх цих випадках необхідно отримати консультацію лікаря.
6
Препарати давайте дитині до годування, приблизно за 1 - 2 години. Курс лікування при застосуванні таких коштів триває зазвичай 4 тижні. Але врахуйте, що якщо аналіз показав підвищення кількості гемоглобіну , це не є ознакою повного лікування. Для закріплення результату продовжуйте прийом препарату ще протягом 2 - 3 місяців. Просто знизьте дозу до половини або третини.