Як розвести рибу.

Розведенням риби, як правило, займаються великі рибницькі господарства. Але мало хто знає, що рибу можна розводити навіть у маленькому ставку, влаштованому в звичайному дворі заміського будинку або на дачі. І виявляється, що в облаштуванні такої міні-рибофермах немає нічого складного або незвичайного.
Інструкція
1
Звичайно, благородних рибин в дачному ставку розвести навряд чи вийде, а от короп і карась досить невибагливі і прекрасно виживають в найскромніших умовах. Вони дуже непогано себе почувають в неглибоких, добре прогріваються водоймах, непроточних або володіють дуже слабкою проточностью. Для їх розведення цілком достатньо буде ставка завглибшки від одного метра до півтора і розмірами 4 на 6 метрів. В такому ставку вистачатиме місця для декількох коропів, або навіть для пари десятків карасів вагою до 300 грам. Придбавши рибу, не варто поспішати випускати її в ставок, переконайтеся, що температура води, в якій риба знаходиться і температура в ставку ідентичні, перепад температур навіть в пару градусів викличе у риб температурний шок, що загрожує можливою загибеллю риби буквально протягом першої доби.
2
Карасі і коропи - це свого роду водні поросята, в тому сенсі, що в їжі вони невибагливі, і годувати їх можна чим завгодно. Поряд з білковим кормом (черви і личинки) їм можна давати і злакові корми, виходячи з розрахунку 5% від загальної маси риби в ставку. Тобто, якщо у вас в прудике плаває 3 кг карасів, то в день їм буде потрібно 150 грам запареного зерна або комбікорму. Годування краще проводити 1-2 рази на добу в один і той же певний час. Можна навіть підвісити невеликий дзвіночок біля ставка, риби будуть випливати на його звук і відразу з'їдати видану їм порцію. Вони звикнуть до розпорядку, корм буде краще засвоюватися, а його залишки не будуть гнити, забруднюючи воду. В ідеалі для годування можна виготовити спеціальний оцинкований піддон, і опускати корм в воду в ньому тільки на період годування .Цей прийом дозволить краще контролювати кількість з'їдається корму і вбереже ставок від забруднення.
3
Слідкуйте за тим, щоб рибі не стало тісно в ставку, якщо ваші карасі триматимуться у поверхні води, хапаючи повітря ротом, то їм явно не вистачає розчиненого у воді кисню. Потрібно або додати в ставок води або зменшити поголів'я вашої рибної ферми. Таке ось дачне рибогосподарства увазі виловлювання всієї риби зі ставка восени, ваш ставок дуже малий, взимку він з найбільшою ймовірністю перемерзнет, а риба загине через нестачу кисню. Може трапитися так, що ви будете не єдиним рибалкою, які мають види на ваших карасиків. Якщо ви помітили, що до водойми початку прилітати чапля або який-небудь інший любитель поласувати свіжою рибкою, то над поверхнею ставу доведеться натягнути тонку сітку. Розведення риби на дачній ділянці - справа захоплююча, і запустивши перших риб в ставок в квітні, в серпні ви вже зможете почати виловлювати їх для легкої вечері на заході дня.