Як визначити алюміній.

Алюміній має багато спільного з іншими металами. По-перше, як і багато інші метали, він має сріблясто-білий колір, металевий блиск і високу електропровідність. По-друге, він легко утворює оксиди і взаємодіє з кислотами. Тому іноді виникає необхідність відрізнити його від інших металів.
Інструкція
1
Уявіть собі, що перед вами знаходиться декілька металевих предметів, і поставлена задача визначити, який з них виготовлений з алюмінія.Первий спосіб визначення алюмінію грунтується на тому факті, що він відрізняється від інших металів по температурі плавлення. Розрізняються у металів і температури кипіння. Температура плавлення алюмінію складає 650 градусів, і тому він належить до групи легкоплавких металів. У зв'язку з цим, з алюмінію порівняно легко можуть бути отримані різного роду сплави. При нагріванні до 600 ° C, тобто, майже до температури плавлення, цей метал стає крихким. У цьому стані його можна легко розтовкти в порошок.
2
Друга ознака, за яким можна дізнатися алюміній - це його здатність прокочуватися в фольгу і тонкі пластини. Прокатка аналогічним чином будь-яких інших металів хоча і можлива, але сильно утруднена і пов'язана зі значними витратами енергії. Деякі з них вимагають для здійснення цієї операції нагріву, в той час як при прокатці алюмінію можна без нього обійтися.
3
Ще одним характерним властивістю алюмінію є його стійкість до корозії. Звичайно, це не єдиний метал, що володіє такою властивістю, в зв'язку з чим алюміній не можна достовірно визначити, керуючись лише цим ознакою, але він може використовуватися його для порівняння, наприклад, зі сталлю і медью.Іспользовать для визначення алюмінію відсутність у нього магнітних властивостей не можна . Пов'язано це з тим, що такі властивості відсутні і у всіх інших кольорових металів.
4
Також визначити алюміній можна і по його хімічним властивостям. Це набагато більш достовірний спосіб розпізнавання цього металла.Ізвестно, що луги не здатні зберігатися в алюмінієвому посуді. Алюміній вступає з ними в реакцію і утворює складне з'єднання: 2Al + 2NaOH + 10H2O = 2Na [Al (OH) 4 (H2O) 2] + 3H2
5
Ще одна відмітна особливість алюмінію - це здатність взаємодіяти з сірчаною і соляною кислотами. Причому, на відміну від інших металів, він не вступає в реакцію з азотною кислотою, а в сірчаної та соляної розчиняється. Чому на виробництві алюміній в ряді випадків зберігають в азотній кислоті.