Як перевірити справність блоку живлення.

Комп'ютер відносно рідко виходить з ладу. Але час від часу все ж окремі його складові можуть вимагати лагодження або навіть заміни. Головне тут - провести правильну діагностику несправності і виявити причину поломки. Іноді в практиці користувача персонального комп'ютера виникає необхідність перевірити справність блоку живлення. Чи можна це зробити самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців?
Вам знадобиться
  • - привід CD-ROM;
  • - збільшувальне скло;
  • - омметр;
  • - осцилограф.
Інструкція
1
Щоб перевірити справність блоку живлення комп'ютера без підключення материнської плати, насамперед, підключіть до блоку живлення якусь навантаження. Це може бути CD-ROM або дисковод для флоппі-дисків. Замкніть накоротко зелений провід в роз'ємі блоку живлення і будь-який з його чорних проводів. Зробити це можна за допомогою звичайної канцелярської скріпки. Увімкніть блок живлення. Якщо блок справний, відразу почне працювати вентилятор і включиться світлодіод підключеного як навантаження пристрою (приводу).
2
Якщо блок живлення несправний, то одна з найбільш можливих причин - вихід з ладу деталей у високовольтному фільтрі, ключі, випрямлячах або в мікросхемі ШІМ-контролера. Для початку перевірте запобіжник, що стоїть перед мережевим фільтром. Несправний запобіжник замініть на новий з тим же номіналом.
3
Використовуючи збільшувальне скло, проведіть зовнішній огляд друкованої плати. Зверніть увагу на друковані провідники - вони повинні бути без видимих розривів, висновки деталей не повинні вільно бовтатися. Одна з ознак несправності монтажу - кільцеподібні тріщинки навколо виведення деталі.
4
За допомогою омметра перевірте випрямляч високої частоти, високовольтний фільтр і високовольтний ключ. Обстежте на предмет виявлення обриву конденсатори фільтра (ознака обриву - «кидки» при перевірці омметром). При наявності осцилографа подивіться форму випрямленої напруги на виході фільтра, в разі несправності подвійна амплітуда пульсацій перевищуватиме 5 В.
5
Перевірте захисні діоди, підключені до висновків колектора і емітера транзисторів. Опір «колектор-емітер» в справному транзисторі має бути малим або рівним нулю в обох напрямках.
6
Якщо блок живлення не заводиться, чутні лише слабке дзижчання, вентилятор не крутиться, то, найімовірніше, пробитий один або навіть обидва діода в будь-якому з каналів +5 В, +12 В. Замініть діоди на справні.
7
Якщо проведені заходи не привели до визначення причини несправності блоку живлення, то рекомендується звернутися за допомогою до фахівця для більш точної діагностики або зробити заміну блоку на завідомо справний.
Несправність блоку живлення веде до поломки всього комп'ютера. Якщо блок живлення взагалі не включається, то питань про його працездатності не залишається. Важче визначити випадки, коли блок живлення не подає потрібної напруги по одному з проводів живлення. З цим може допомогти звичайний тестер.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - тестер;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Зніміть бічну кришку системного блоку, яка відкриває доступ до материнської плати. Вимкніть всі дроти живлення від материнської плати, відеокарти, вінчестера і так далі. Залиште підключеним привід DVD - йому перепади напруги і раптове відключення не так страшні, як іншим компонентам комп'ютера. Уважно відключайте всі дроти, так як можна нашкодити комп'ютеру при неправильній експлуатації. Якщо ви нічого не розумієте в цьому, найкраще віднести комп'ютер в спеціалізований центр для перевірки або купити новий блок живлення.
2
Візьміть шлейф основного харчування для материнської плати і закоротити його роз'єми зеленого і чорного кольору з допомогою звичайної разогнутой скріпки. Увімкніть тестер і підключіть блок живлення до мережі. Увімкніть блок живлення за допомогою перемикача на його корпусі. Після запуску блоку живлення (якщо він не запустився, перевірте скріпку) вставте чорний щуп тестера в будь-який з чорних проводів харчування, а червоний щуп почергово вставляйте в інші, кольорові Піни.
3
Звірте параметри на дисплеї тестера з наступною таблицею: - помаранчевий - 3,3 В; - червоний - 5 В; - рожевий (фіолетовий) - 5 В (деж); - білий - 5В; - жовтий - 12В; - синій - 12В.Внімательно стежте за показаннями тестера, так як це дуже важлива операція при перевірці справності блоку живлення.
4
Якщо показники відхиляються від табличних більш ніж на одиницю, це свідчить про те, що блок живлення видає завищена (або занижене) напруга. Такий блок живлення можна вважати несправним, він підлягає ремонту. Відремонтувати блок живлення можна в сервісному центрі по ремонту техніки. Також варто відзначити, що з розвитком нових комплектуючих для персонального комп'ютера потрібна велика потужність блоку живлення, тому в деяких випадках вам потрібно придбати новий, тобто більш потужний.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m1EiFNt26ho