Як виростити модрину.

Модрина - єдине листопадне, але при цьому хвойне дерево в природі середньої смуги нашої країни. Казкова модрина, посаджена на дачі, створить романтичну обстановку в саду. Ці дерева - самі невибагливі з хвойних північних широт; вони добре ростуть навіть на вулицях міст. Головне, чого не люблять модрини, - це застій води в землі.
Вам знадобиться
  • - шишки;
  • - ящики;
  • - суміш з листової землі, торфу і піску;
  • - крафт-папір;
  • - добрива і гриби;
  • - інсектицидні препарати на основі мінеральних масел.
Інструкція
1
Модрини розмножують насінням. В кінці осені треба зібрати свіжі шишки і покласти їх в сухе темне місце. Там шишки розкриються, звільняючи насіння. Сіяти їх краще всього під зиму в легку грунт. Слід брати великі ящики, адже в них деревцям належить провести пару років.
2
Навесні ящики треба виставити на сонце і там регулярно поливати. У віці одного-двох років модрини можна переносити на постійне місце. Оптимальний період посадки - осінь після листопаду або весна до появи перших листочків. Відстань між деревами має становити від двох до чотирьох метрів. Глибина посадки - 70-80 см.
3
Модрину краще садити на сонячному місці. До землі дерево не вимогливо (єдиний момент - воно повільно зростає на піщаному грунті). Садівники рекомендують садити модрини в суміш з листової землі, торфу і піску (3: 2: 1).
4
Землю під молодими деревцями слід рихлити. У перші два роки після посадки взимку та ранньої весни юні модрини варто вкривати крафт-папером.
5
Ранньою весною в грунт потрібно вносити добрива. Влітку важливо ретельно видаляти бур'яни. У спеку модрину необхідно поливати 1-2 рази на тиждень, використовуючи на кожне дерево по 15-20 літрів води. Особливо корисна вода після промитих в ній лісових грибів. Також можна закопувати близько модрин червиві гриби.
6
Варто уважно відстежувати появу таких шкідників, як модринова мінуюча міль. При ураженні міллю хвоя світлішає і робиться в'ялою. В цьому випадку треба зрізати хворі гілки і обробляти дерева розчином будь-якого инсектицидного препарату, виготовленого на основі мінеральних масел. Небезпечний також хвойний червець.
Зверніть увагу
В молодості модрини мають чітко окреслену конусоподібну крону, в старості - широко розпростерту. Хвоя у цих дерев м'яка, навесні - світло-зелена, а восени - золотисто-жовтих тонів.
Корисна порада
Вчасно розсаджені деревця ростуть дуже швидко і на четвертому-п'ятому році життя досягають півтора метрів у висоту. При хорошому догляді з 9-10 років модрина починає плодоносити.
Якщо ви задалися метою не просто посадити єдине в своєму житті дерево, а виростити справжній ліс , вам не обійтися без невеликого розплідника. Такий розплідник не зажадає великої території, його можна створити на пришкільній ділянці і навіть на дачі. Все, що потрібно - кілька квадратних метрів землі, незначні зусилля і постійна увага. Пройде два-три роки, і у вас з'являться саджанці, здатні дати початок справжньому повноцінному ліс у.
Інструкція
1
Вам необхідно виростити саджанці такого розміру, який дозволить їм уникнути конкуренції з боку трав, які ростуть на вашій ділянці. Зазвичай це саджанці висотою в півметра. Деякі породи дерев (наприклад, береза) дають саджанці такого розміру за один-два роки. Якщо вас чекає висаджувати саджанці на ділянці з високою травою, буде потрібно виростити їх до 1 м заввишки. Зрозуміло, саджанці різних порід дерев вимагають і різного часу вирощування.
2
Повільніше інших ростуть саджанці широколистяних порід (липи, ясеня, клена та в'яза). В не найсприятливіших умовах отримати придатні для висадки на постійне місце саджанці можна за 3-4 роки. Перераховані породи легше переносять пересадку на нове місце, в порівнянні, скажімо, із швидко саджанцями дуба. З хвойних же порід найшвидше росте модрина, яка до того ж добре переносить пересадку. Набагато повільніше росте ялина.
3
Перший і найвідповідальніший етап у створенні розплідника - закладка «посівного відділення». Це будуть грядки, на яких належить рости сходам, рослинам першого року життя. Вибирайте ділянку, вільний від кореневищ бур'янів. Важлива буде також правильна підготовка грунту.
4
Визначте, яка площа буде потрібно для посіву насіння. Це буде залежати від необхідної кількості дерев. Забезпечте запас в 10-20% на випадок можливої загибелі сходів. Так, якщо ви плануєте провести навесні День ліс а для учнів старших класів, яких у школі налічується 50 осіб, то з розрахунку двох-трьох посаджених дерев на кожного школяра вам буде потрібно 150 саджанців. З запасом це кількість слід збільшити до 180-200 штук.
5
На ділянці площею 1 кв.м можна виростити за два-три роки наступну кількість сіянців, придатних для подальшої пересадки: береза - 200-300; сосна, модрина - 300-400; дуб, клен - 60-100.
6
Визначивши площу посіву, підготуйте грунт. Ділянка повинна бути добре освітленим (затінення погіршує ріст), з родючим грунтом, що не підтоплюється під час дощів. Бажаною легка супіщаних або суглинних грунт.
7
Перекопайте ділянку на глибину повного багнета лопати. Грядка повинна бути шириною не більше 70 см для зручності прополки. Скопану землю переберіть руками, видаляючи кореневища бур'янів. Це краще проробити восени і повторити навесні, перед самим посівом насіння.
8
Посів насіння виробляєте у вологу після весняного танення снігу, але вже теплу грунт. У середній смузі Росії дуже вдалий час - друга половина квітня.
9
Після появи на грядці сходів приступайте до прополка, інакше сміттєві рослини будуть конкурувати зі сходами дерев за воду і мінеральне живлення. У перші місяці прополку слід проводити раз на тиждень. Протягом літа бажано підтримувати грядку у вологому стані, періодично її поливаючи.
10
При належному догляді до кінця третього року ви отримаєте великі і здорові саджанці, які можна буде без побоювання за долю майбутнього ліс а пересадити на постійне місце.