Як виготовити гіпсову форму.

Гіпсові форми незамінні при виготовленні різних видів ляльок і скульптур (наприклад, з воску). Саме від неї залежить, як буде виглядати той чи інший відливаний експонат. Тому безпосередньо виготовленню гіпсової форми-заготовки потрібно приділити особливо ретельну увагу.
Вам знадобиться
  • -гіпс будівельний (алебастр, шпаклівка финишная);
  • -вода;
  • -кисточка;
  • -пластилин;
  • -наждачная папір.
Інструкція
1
Для того щоб зробити гіпсову форму, знайдіть спочатку основу, з якою ви будете відливати. Якщо ви плануєте зробити ляльку, то спочатку створіть її обличчя: або візьміть стару, або з пластиліну зліпіть нове обличчя. Після чого покладіть заготовку на рівну поверхню і зробіть навколо неї загородження (можна також з пластиліну). Це загородження називається опалубкою. Уважно стежте за тим, щоб між опалубкою і поверхнею, на якій лежить заготовка, не було ніяких щілин і отворів. Інакше гіпс просто витече через них.
2
Тепер приступайте до підготовки основного матеріалу. Для того щоб відлити формочку, вам знадобиться або звичайний гіпс, який можна купити в будівельному магазині, або алебастр, або, на крайній випадок, фінішна шпаклівка (правда, враховуйте, що в цьому випадку застигати вона буде дещо довше). Візьміть спеціальну ємність для змішування, воду і пензлик. Акуратно всипте гіпс в рідину і починайте перемішувати. Потрібно домогтися консистенції без грудочок. Щоб результат був ідеальним, розводити гіпс з водою потрібно в пропорції 1 до 1.
3
Після приготування гіпсу обережно починайте виливати його в ємність із заготівлею. Допомагайте розрівнювати матеріал по ванночці пензликом. Фахівці рекомендують: для кращої заливки заготовки опустіть пензлик в форму з водою і прокрасьте всі деталі заготовки, після чого дістаньте пензлик і дайте гіпсу застигнути.
4
Поки гіпс сохне, щоб уникнути появи пухирців, злегка трусіть формочку. Так гіпс буде перемішуватися і виганяти зайве повітря, який, власне, і утворює ці бульбашки. Застигає гіпс приблизно хвилин 30. Перевірте ступінь його затвердіння звичайним легким постукуванням.
5
Тепер знімайте опалубку. А потім акуратно відокремте гіпсову форму від заготовки. Після того, як ви її витягнете, уважно огляньте. Якщо є якісь пошкодження або сколи, то це означає, що у заготівлі і при заливці були недоліки. І все доведеться переробляти заново. Якщо ж все гаразд, то ваша форма готова. Залишилося тільки обробити краї, і можна далі працювати з нею.