Як обрізати троянди в зиму.

Найскладнішим моментом при вирощуванні троянди в середній смузі Росії справедливо вважається зимівля. Батьківщина цієї красуні знаходиться набагато південніше і лише успіхи селекціонерів вкупі зі старанністю любителів-садівників дозволяють радіти красі королеви квітів. Ретельна підготовка до зимових холодів включає правильне і своєчасне внесення добрив, укриття троянд на зиму і їх обрізання.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - садовий совок;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
За допомогою дерев'яної лопатки або садового совка оголити шийку рожевого куща від землі. Очистіть підстави великих стебел.
2
Видаліть всі дикі пагони, що ростуть нижче місця щеплення. Їх можна впізнати по блідому кольором і великій кількості шипів. Крім того, у дичок як правило сім маленьких матових листочків, а у сортових троянд - п'ять великих і блискучих. Дикі пагони витягають у троянди сили, і після суворої зими прищепа може не прокинутися. Обрізайте дички у самого стебла, захоплюючи трохи кори. Місце зрізу замажте садовим варом.
3
Виріжте всі мертві і старі пагони дощенту. Пошкоджені ділянки стебел вичищайте до здорової тканини. Здорова деревина троянд білого або світло-зеленого кольору. Якщо стебло на місці зрізу бурий, обрізайте втечу ще коротше.
4
Все пагони з невизревшей деревиною вирізайте повністю. Щоб визначити зрілість втечі, спробуйте відламати один з шипів. Якщо втеча незрілий, то шипи мнуть або відриваються з шматочком кори.
5
Виберіть найбільші зрілі, так звані скелетні, пагони і видаліть все гілки, загущающие їх. Також видаліть всі зламані гілки, листя і бутони. У вас повинен залишитися кущ з визрілими здоровими гілками і сплячими бруньками. Тепер обрізайте стебла відповідно до виду троянд.
6
Чайно-гібридні троянди квітнуть на молодих пагонах, тому їх взимку обрізайте приблизно на висоту 15-20 см.
7
Троянди флорибунда утворюють потужні кущі, тому для них необхідна різновисоких обрізка. Але не обрізайте цей вид троянд занадто коротко. Деякі пагони обріжте вище, інші - нижче. На наступний рік кущ буде виглядати більш пишним.
8
Мініатюрні і поліантові троянди також цвітуть на пагонах поточного року, тому їм можна рекомендувати сильну обрізку, як і чайно-гібридним. Винятком є саджанці першого року - для них обрізку треба зробити легкою.
9
у Рамблера вирізайте повністю дрібні бічні пагони, залишаючи центральні сильні стебла необрізанці.
10
Обрізуйте гілки штамбових троянд на відстані 15-20 см від стовбура.
11
Якщо рослини розташовані на сильно продуваються місцях, обріжте всі стебла на висоту 30-40 см.
12
Обрізуйте стебла троянд на відстані 1 см від нирки спрямованої назовні. Зріз повинен бути косим, щоб вода, стікаючи, не застоювалася на місці зрізу.
13
Підсипте після обрізки до основи куща землю і замульчируйте. Якщо залишити підщепу відкритим, це викличе посилений ріст дичок.
Корисна порада
Чи не обрізайте дички на рівні ґрунту, це призведе до посиленого росту таких втеч і поступового відмирання сортового прищепи.